7-11.12.2022 / Białystok

Festiwal ŻUBROFFKA edukuje!

Festiwal ŻUBROFFKA edukuje!

Festiwal ŻUBROFFKA kocha kino, dlatego od lat staramy się uczyć, jak to kino tworzyć i jak o nim rozmawiać.
Już tradycyjnie do współpracy zachęcamy kinomanów w każdym wieku.

Wszystkie warsztaty odbędą się w trakcie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, w dniach 4–8 grudnia 2019.

W tym roku proponujemy najmłodszym warsztaty animacji „Aliens”, podczas których – pod kierunkiem rosyjskiej animatorki Svetlany Andrianovej – dzieci własnoręcznie stworzą filmy o innych światach.
Z kolei węgierski animator Péter Vácz podczas warsztatów „Plastelinowe stwory w kosmosie” pokaże młodym ludziom, jak za pomocą aluminiowego drutu i kolorowej plasteliny można stworzyć postacie, a potem je ożywić dzięki animacji poklatkowej.
Seniorzy będą mieli niepowtarzalną szansę na odwrócenie biegu własnej historii, dokonanie zmian w swojej biografii, a wszystko to za sprawą Agnieszki Elbanowskiej i Tymona Nogalskiego, którzy poprowadzą warsztaty „Powrót do przyszłości”!

————————————————————————————————————-

Warsztaty animacji dla dzieci: Aliens

prowadzący: Svetlana Andrianova (Rosja)

wiek: 10+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 10 osób)
czas trwania warsztatów: 6-8.12.2019
miejsce: Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Ciepła 32, sala 303
koszt: 50 zł
warsztaty w języku polskim, tłumaczenie z j. angielskiego

Zgłoszenia i pytania związane z warsztatami:
warsztaty@zubroffka.pl, tel. 85 746 13 15

Nabór na udział w warsztatach na podstawie formularza zgłoszeniowego.
Wypełniony formularz zgłoszeniowy proszę przesłać na adres e-mail: warsztaty@zubroffka.pl do dnia 24.11.2019

FORMULARZ: Formularz_zgloszeniowy_warsztaty-dla-dzieci_Aliens

Aliens
Czy zastanawialiście się kiedyś co znajduje się poza naszą galaktyką? Czy istnieje życie na innych planetach? Jacy są kosmici? Jak wyglądają? Czy mieszkają w miastach i jakie one są? Jaką zupę jadają na obiad? Z czego, a może… z kogo? Podczas warsztatów pomyślimy nad odpowiedziami na te pytania.
Z pomocą rosyjskiej animatorki Svetlany Andrianovej dzieci będą sobie wyobrażać, rysować i animować stworzone przez siebie postaci. Przez tych kilka dni zostaną prawdziwymi artystami, reżyserami i animatorami – własnoręcznie stworzą filmy o innych światach.

Svetlana Andrianova – urodziła się w 1975 roku w Kostromie w Rosji. Od 11 lat mieszka w Moskwie. Jest absolwentką klasy malarskiej Moskiewskiego Liceum Artystycznego przy Instytucie im. Surikowa. Studiowała animację w Studio Pilot A. M. Tatarskiego, uczyła się grafiki komputerowej i animacji na Wszechrosyjskim Państwowym Uniwersytecie Kinematografii im. S.A. Gierasimowa (WGIK) oraz w Shar-School-Studio.
W dorobku ma wiele filmów, które zdobywały nagrody w Rosji i na świecie: „Poet and the Moon” (1997), „Mystery” (1999), „Outlook” (2001), „Player” (2007), „Green Teeth” (2011), „Tender Owls” (2015), „Two Trams” (2016), „There was a House” (2017) i „Three sisters” (2019).

organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”
współorganizator: Młodzieżowy Dom Kultury – Pracowania Animacji i Filmu

————————————————————————————————————————–

Warsztaty animacji dla młodzieży: Plastelinowe stwory w kosmosie

Prowadzenie: Péter Vácz (Węgry)

miejsce: Liceum Plastyczne w Supraślu
wiek: 15+ (liczba miejsc ograniczona; maks. 15 osób)
czas trwania warsztatów: 4-8.12.2019
koszt: 50 zł
Warsztaty w j. polskim, tłumaczenie z j. angielskiego

Zgłoszenia i pytania związane z warsztatami:
warsztaty@zubroffka.pl, tel. 85 746 13 15

Nabór na udział w warsztatach na podstawie formularza zgłoszeniowego.
Wypełniony formularz zgłoszeniowy proszę przesłać na adres e-mail: warsztaty@zubroffka.pl do dnia 24.11.2019

FORMULARZ: Formularz_zgloszeniowy_warsztaty animacji_Plastelinowe stwory w kosmosie

Plastelinowe stwory w kosmosie
Czy zastanawialiście się, jak by to było spotkać w kosmosie obce istoty?
Podczas warsztatów animacji będziecie mogli puścić wodze wyobraźni, by stworzyć własne stwory, zaprojektować statek kosmiczny lub wyrzeźbić magiczne rośliny.
Za pomocą aluminiowego drutu i kolorowej plasteliny nadacie kształt wcześniej narysowanej postaci, a następnie ożywicie ją przy użyciu techniki animacji poklatkowej.

Péter Vácz – pochodzący z Budapesztu, wielokrotnie nagradzany twórca animacji. Swoje studia na Moholy-Nagy University of Art and Design Budapest (MOME) zwieńczył pracą „Rabbit and Deer” (2013), która zdobyła na festiwalach aż 125 nagród! Od tamtej pory Péter stworzył także dwa nagrodzone, nakręcone metodą poklatkową teledyski „All I’m Saying” i „Dear John” dla znanej brytyjskiej grupy rockowej James. Międzynarodowa premiera jego debiutanckiej krótkometrażowej fabuły „Pillowface” odbyła się w 2018 roku na Warszawskim Festiwalu Filmowym.
Péter uczy także praktyki i teorii animacji oraz prowadzi warsztaty na całym świecie.
Péter Vácz (petervacz.com)

organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”
współorganizator: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu

—————————————————————————————————————————————

Warsztaty filmowe dla seniorów: Powrót do przyszłości

Prowadzenie: Agnieszka Elbanowska i Tymon Nogalski

czas trwania warsztatów: 5-8.12.2019
miejsce: Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa
udział bezpłatny (liczba miejsc ograniczona)

Zgłoszenia i pytania związane z warsztatami:
warsztaty@zubroffka.pl, tel. 85 746 13 15

Powrót do przyszłości
Białostoccy seniorzy spotkają się w kawiarni, żeby zażyć swą rutynową, dzienną dawkę leków. W połączeniu z serwowaną przez lokal kranówką, leki przyniosą zupełnie niespodziewany efekt: podróż w czasie. Przed powrotem do przeszłości trzeba jednak wyznaczyć cel. Seniorzy ustalą, jak będzie przebiegać ich spotkanie z samym sobą sprzed lat, co będą chcieli zmienić, naprawić, skorygować. Przed nimi stoi niepowtarzalna szansa na odwrócenie biegu swojej własnej historii!

Agnieszka Elbanowska – absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Roma Tre we Włoszech i Szkoły Wajdy. Doktorantka Łódzkiej Szkoły Filmowej. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych. Jej „Niewiadoma Henryka Fasta” (2013) zdobyła liczne nagrody, m.in. na festiwalach w Krakowie, Koszalinie, Poznaniu i Brieve. „Polonez” (2016) wyróżniono w Koszalinie i na festiwalu It’s all true w Brazylii, był pokazywany na festiwalach w Polsce i na świecie oraz prezentowany wśród najlepszych polskich krótkich metraży na Warszawskim Festiwalu Filmowym (2016). Jej ostatni dokument „Pierwszy Polak na Marsie” był prezentowany m.in. na festiwalu AFI Docs w Waszyngtonie i otrzymał Short Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Filmowego (2016). W 2017 r. Agnieszka Elbanowska brała udział w Berlinale Talents Campus i Doc Station w ramach 67. MFF w Berlinie. Jej pierwsza krótka fabuła „Relax” została nagrodzona na FPFF w Gdyni i miała swoją kinową dystrybucję w cyklu Najlepsze Polskie Krótkie Metraże.

organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”