4-8.12.2019 / Białystok

Festiwal ŻUBROFFKA – selekcja konkursowa 2019

Festiwal ŻUBROFFKA – selekcja konkursowa 2019

Festiwal ŻUBROFFKA – selekcja 2019

O Grand Prix 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA powalczy 107 filmów, które wybrano spośród ponad 1500 zgłoszeń z całego świata!
Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród w ośmiu konkursach (Studenci, Niezależni, Amatorzy, Okno na Wschód, Cały ten Świat, Na skraju, Kids i Music video), zostaną także przyznane nagrody specjalne za najlepszą Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia i Muzykę. Jeden z filmów otrzyma również nagrodę publiczności, czyli Dzikiego Żubra!
Po raz pierwszy w dziejach festiwalu swoje nagrody przyzna jury polskich i zagranicznych dziennikarzy!


KONKURS POLSKI – STUDENCI / COMPETITION STUDENTS

AM HIMMEL / HEAVEN’S MEADOW / NA NIEBIE reż./dir. Magdalena Chmielewska, Austria, Polska / Austria Poland 2018, 29’57”, fabuła/fiction
CHRYSTUS NARODU / CHRIST OF NATION reż./dir. Ewa Drzewicka, Polska/Poland 2018, 9’10”, animacja/animation
FASCINATRIX reż./dir. Justyna Mytnik, Polska/Poland 2018, 18’, fabuła/fiction
KRZYŻÓWKA / THE CROSSWORD reż./dir. Jan Bujnowski, Polska/Poland 2019, 15’, fabuła/fiction
MÓJ KRAJ, TAKI PIĘKNY / MY COUNTRY SO BEAUTIFUL reż./dir. Grzegorz Paprzycki, Polska/Poland 2019, 29’, dokument/documentary
NA KRAŃCU MIASTA / ON THE EDGE OF A TOWN reż./dir. Daria Kasperek, Polska/Poland 2019, 15’, fabuła/fiction
NAUKA LATANIA / LEARNING TO FLY reż./dir. Klaudia Kęska, Polska/Poland 2019, 20’, fabuła/fiction
STRAWBERRY BOYS reż./dir. Michał Toczek, Polska/Poland 2018, 20’, dokument/documentary
WE MNIE / WITHIN ME reż./dir. Maria Wider, Polska/Poland 2019, 23’, fabuła/fiction


KONKURS POLSKI – NIEZALEŻNI / COMPETITION INDEPENDENT

19|91 reż./dir. Emilia Śniegoska, Polska/Poland 2019, 24’, dokument/documentary
ACID RAIN reż./dir. Tomek Popakul, Polska/Poland 2019, 26’, animacja/animation
DESZCZ / RAIN reż./dir. Piotr Milczarek, Polska/Poland 2019, 5’, animacja/animation
HARDA / THE TOUGH reż./dir. Marcin Polar, Polska/Poland 2019, 14’, dokument/documentary
KONIEC SEZONU / THE END OF THE SEASON reż./dir. Stanisław Cuske, Polska/Poland 2019, 20’, dokument/documentary
MARCEL reż./dir. Marcin Mikulski, Polska/Poland 2019, 25’, fabuła/fiction
MIŁOŚĆ BEZWARUNKOWA / UNCONDITIONAL LOVE reż./dir. Rafał Łysak, Polska/Poland 2018, 40’, dokument/documentary
NIE ZMIENIAJ TEMATU / DON’T CHANGE THE TOPIC reż./dir. Hubert Patynowski, Polska/Poland 2019, 30’20”, fabuła/fiction
STORY reż./dir. Jola Bańkowska, Polska/Poland 2019, 5’, animacja/animation


KONKURS POLSKI – AMATORZY / COMPETITION AMATEURS

BŁĘKITNY PTAK / BLUEBIRD reż./dir. Michał Stenzel, Polska, Niemcy/Poland, Germany 2019, 3’, fabuła/fiction
BRYŁA / BLOCK reż./dir. Aleksandra Szczyrek, Polska/Poland 2019, 15’37”, fabuła/fiction
KROPLA / DROP reż./dir. Robert Piwowarczyk, Polska/Poland 2018, 9’15”, fabuła/fiction
LATO / SUMMERTIME reż./dir. Aleksandra Mazoń, Polska/Poland 2018, 42’30”, fabuła/fiction
MATCH reż./dir. Urszula Taraszka, Polska/Poland 2018, 2’54”, animacja/animation
POD NIEBEM / UNDER THE SKY reż./dir. Marta Skiba, Polska/Poland 2019, 13’, dokument/documentary
TYLDA / TILDE reż./dir. Kamil Gąsiorek-Pawlak, Polska/Poland 2018, 5’35”, fabuła/fiction


KONKURS CAŁY TEN ŚWIAT / COMPETITION WHOLE WIDE WORLD

#21 XOXO reż./dir. Sine Özbilge (co-dir. Imge Özbilge), Belgia/Belgium 2019, 9’, animacja/animation
ELECTRIC SWAN reż./dir. Konstantina Kotzamani, Francja, Grecja, Argentyna/France, Greece, Argentina 2019, 40’, fabuła/fiction
EXCESS WILL SAVE US reż./dir. Morgane Dziurla-Petit, Szwecja, Francja/Sweden, France 2018, 15’, dokument/documentary
IKKI ILLA MEINT / NO ILL WILL reż./dir. Andrias Høgenni, Dania/Denmark 2019, 21’, fabuła/fiction
INGEN LYSSNAR / WHO TALKS reż./dir. Elin Övergaard, Szwecja/Sweden 2019, 15’, fabuła/fiction
JE SORS ACHETER DES CIGARETTES / I’M GOING OUT FOR CIGARETTES reż./dir. Osman Cerfon, Francja/France 2018, 14’, animacja/animation
LA NUIT DES SACS PLASTIQUES / THE NIGHT OF THE PLASTIC BAGS reż./dir. Gabriel Harel, Francja/France 2018, 18’, animacja/animation
MỘT KHU ĐẤT TỐT / BLESSED LAND reż./dir. Pham Ngoc Lan, Wietnam/Vietnam 2019, 19’, fabuła/fiction
NACHTS SIND ALLE KATZEN GRAU / ALL CATS ARE GREY IN THE DARK reż./dir. Lasse Linder, Szwajcaria/Switzerland 2019, 18’, dokument/documentary
NAN FANG SHAO NV / SHE RUNS reż./dir. Qiu Yang, Chiny, Francja/China, France 2019, 20’, fabuła/fiction
RAPAZ / RAPTOR reż./dir. Felipe Gálvez, Chile 2018, 13’, fabuła/fiction
SLUG LIFE reż./dir. Sophie Koko Gate, Wielka Brytania/UK 2018, 7’, animacja/animation
SOBRADO / THE REMAINING reż./dir. Renato Sircilli, Brazylia/Brazil 2018, 22’, fabuła/fiction
SOUS LE CARTILAGE DES COTES / UNDER THE RIB CAGE reż./dir. Bruno Tondeur, Francja, Belgia/France, Belgium 2018, 13’, animacja/animation
SUC DE SÍNDRIA / WATERMELON JUICE reż./dir. Irene Moray, Hiszpania/Spain 2019, 22’, fabuła/fiction
SWATTED reż./dir. Ismaël Joffroy Chandoutis, Francja/France 2018, 21’, dokument/documentary
THE FLOOD IS COMING reż./dir. Gabriel Böhmer, Szwajcaria, Wielka Brytania/Switzerland, United Kingdom 2018, 9’, animacja/animation
VADER / FATHER reż./dir. Isabel Lamberti, Holandia/The Netherlands 2019, 24’, dokument/documentary


KONKURS OKNO NA WSCHÓD / COMPETITION EASTWARD WINDOW

BICIKLISTI / CYCLISTS reż./dir. Veljko Popović, Chorwacja, Francja/Croatia, France 2018, 7’, animacja/animation
CUM ÎNALȚI UN ZMEU? / HOW TO FLY A KITE? reż./dir. Loránd Gábor, Rumunia/Romania 2018, 28’, fabuła/fiction
DCERA / DAUGHTER reż./dir. Daria Kashcheeva, Czechy/Czech Republic 2019, 15’, animacja/animation
FIGURANT reż./dir. Jan Vejnar, Czechy, Francja/Czech Republic, France 2019, 14’, fabuła/fiction
KOLEKTYVINIAI SODAI / COMMUNITY GARDENS reż./dir. Vytautas Katkus, Litwa/Lithuania 2019, 15’, fabuła/fiction
LIDÉRC ÚR / MR. MARE reż./dir. Luca Tóth, Węgry, Francja/Hungary, France 2019, 19’, animacja/animation
MAJA reż./dir. Marijana Jankovic, Dania, Serbia/Denmark, Serbia 2018, 22’, fabuła/fiction
MODRÁ ČETA / BLUE SQUAD reż./dir. Ondřej Nuslauer, Czechy/Czech Republic 2018, 16’, fabuła/fiction
NË MES / IN BETWEEN reż./dir. Samir Karahoda, Kosowo/Kosovo 2019, 14’, dokument/documentary
SH_T HAPPENS reż./dir. Michaela Mihályi & David Štumpf, Słowacja, Czechy/Slovakia, Czech Republic 2019, 13’, animacja/animation
SPOLU SAMI / APART reż./dir. Diana Cam Van Nguyen, Czechy/Czech Republic 2018, 10’, animowany dokument/documentary animation
SYMBIOSIS reż./dir. Nadja Andrasev, Węgry, Francja/Hungary, France 2019, 13’, animacja/animation


KONKURS KIDS / COMPETITION KIDS

KIDS 6+
CAT LAKE CITY reż./dir. Antje Heyn, Niemcy/Germany 2019, 6’42”, animacja/animation
COEUR FONDANT / MELTING HEART CAKE reż./dir. Benoit Chieux, Francja/France 2019, 11’, animacja/animation
ДОБРОЕ СЕРДЦЕ / GOOD HEART reż./dir. Evgeniya Jirkova, Rosja/Russia 2018, 5’12”, animacja/animation
J’AI PERDU MON PAPA / I’VE LOST MY DAD reż./dir. 28 children (koord./coord. Louise-Marie Colon), Belgia/Belgium 2018, 7’, animacja/animation
KUAP reż./dir. Nils Hedinger, Szwajcaria/Switzerland 2018, 8’, animacja/animation
LE DERNIER JOUR D’AUTOMNE / THE LAST DAY OF AUTUMN reż./dir. Marjolaine Perreten, Szwajcaria, Belgia, Francja/Switzerland, Belgium, France 2019, 8’, animacja/animation
LE TIGRE SANS RAYURES / A TIGER WITH NO STRIPES reż./dir. Raul Robin Morales Reyes, Francja, Szwajcaria/France, Switzerland 2018, 8’40”, animacja/animation
ЛУЧШЕЕ МЕСТО НА СВЕТЕ / THE BEST PLACE IN THE WORLD reż./dir. Irina Tarasova, Białoruś/Belarus 2019, 13’, animacja/animation
MARAUDE ET MURPHY / MARAUDE AND MURPHY reż./dir. Helene Ducrocq, Francja/France 2018, 8’, animacja/animation
MATCHES reż./dir. Géza M. Tóth, Węgry/Hungary 2019, 12’, animacja/animation
POUŠTĚT DRAKA / THE KITE reż./dir. Martin Smatana, Czechy, Słowacja, Polska/Czech Republic, Slovakia, Poland 2019, 13’07”, animacja/animation
ROBOTEN OCH VALEN / ROBOT & THE WHALE reż./dir. Jonas Forsman, Szwecja/Sweden 2018, 6’20”, animacja/animation
ŚWIETLIKOWY GAJ / THE FIREFLY GROVE reż./dir. Tomasz Pilarski, Polska/Poland 2019, 5’, animacja/animation
WIKING TAPPI: KIEPSKI PORANEK OLBRZYMA GRZMOCICHA / TALES OF TAPPI THE VIKING, A TERRIBLE MORNING OF BANG THE GIANT reż./dir. Łukasz Kacprowicz, Polska/Poland 2018, 11’, animacja/animation

KIDS 10+
ELSA AND THE NIGHT reż./dir. Jöns Mellgren, Szwecja/Sweden 2019, 9’25”, animacja/animation
GUNPOWDER reż./dir. Romane Faure, Nathanael Perron, Léa Detrain, Benoît de Geyer d’Orth, Pei-Hsuan Lin, Anne-Lise Kubiak, Francja/France 2019, 5’30”, animacja/animation
MANEN reż. Thomas Anglade, Maxime Announ, Lucie Dessertine, Estelle Saint-Jours, Francja/France 2018, 3’48”, animacja/animation
OPINCI / SANDALS reż./dir. Anton Groves & Damian Groves, Rumunia/Romania 2019, 18’, animacja/animation
ПАДАННЕ ПРА ГУСЛІ / THE LEGEND OF PSALTERY reż./dir. Tatsiana Kublitskaya, Białoruś/Belarus 2019, 10’, animacja/animation
ВАСИЛИСК / VASILISK reż./dir. Vera Pozdeeva, Rosja/Russia 2018, 6’, animacja/animation
ЗЕРКАЛЬЦЕ / MIRROR reż./dir. Galina Golubeva, Rosja/Russia 2018, 6’, animacja/animation

KIDS 13+
בריכה / POOL reż./dir. Ido Weisman, Izrael/Israel 2018, 13’, fabuła/fiction
ANGEL’S MIRROR reż./dir. Cheng Chao, Chiny/China 2018, 14’, fabuła/fiction
ATHLETICUS reż./dir. Nicolas Deveaux, Francja/France 2018, 10’, animacja/animation
FUENF / FIVE reż./dir. Peter Kaboth, Niemcy/Germany 2019, 7’, animacja/animation
KIDS reż./dir. Michael Frei, Szwajcaria/Switzerland 2019, 9’, animacja/animation
LOLA THE LIVING POTATO reż./dir. Leonid Shmelkov, Rosja, Francja, Estonia/Russia, France, Estonia 2018, 17’18”, animacja/animation
o28 reż./dir. Otalia Caussé, Geoffroy Collin, Louise Grardel, Antoine Marchand, Robin Merle, Fabien Meyran, Francja/France 2019, 5’18”, animacja/animation
SANS GRAVITÉ / BEZ GRAWITACJI reż./dir. Charline Parisot, Jérémy Cissé, Fioretta Caterina Cosmidis, Flore Allier-Estrada, Maud Lemaître-Blanchart, Ludovic Abraham, Francja/France 2018, 8’, animacja/animation


KONKURS / COMPETITION MUSIC VIDEO

CORPS: À CORPS reż./dir. Yoann Stehr, Francja/France 2018, 3’37”
GRAVEDGR: RAMPAGE reż./dir. Paco Raterta, Filipiny/Philippines 2018, 3’13”
IGLOOGHOST: CLEAR TAMEI reż./dir. Luke Gibson, Stany Zjednoczone/USA 2018, 4’21”
JENNY WILSON: RAPIN* reż./dir. Gustaf Holtenäs, Szwecja/Sweden 2018, 3’40”
MITSKI: A PEARL reż./dir. Saad Moosajee & Art Camp, Stany Zjednoczone/USA 2019, 2’31”
MOTORAMA: I SEE YOU reż./dir. Kinopravda, Hiszpania, Rosja/Spain, Russia 2018, 3’27”
MYD (FEAT. COLA BOYY): MUCHAS reż./dir. Alice Moitié, Francja/France 2018, 3’43”
OBONGJAYAR: NEVER CHANGE reż./dir. Duncan Loudon, Anglia/England 2018, 4’03”
ROSALÍA: MALAMENTE reż./dir. Nicolás Méndez, Hiszpania/Spain 2018, 2’48”
SALVATORE GANACCI: HORSE reż./dir. Vedran Rupic, Szwecja/Sweden 2019, 2’45”
SEX PLANET: LACIE reż./dir. Zach Strum, Stany Zjednoczone/USA 2018, 2’52”
SHORTPARIS: СТРАШНО reż./dir. Shortparis, Rosja/Russia 2018, 5’26”
SWAMP DOGG: STAR DUST reż./dir. Matt Dilmore, Stany Zjednoczone/USA 2019, 4’49”
SYNY: NAG CHAMPA reż./dir. Sebastian Pańczyk, Polska/Poland 2019, 4’13”


KONKURS NA SKRAJU – EKSPERYMENT I WIDEO-ART/ COMPETITION ON THE EDGE – EXPERIMENT AND VIDEO-ART

BAVURE reż./dir. Donato Sansone, Francja/France 2018, 5’
ENTROPIA reż./dir. Flóra Anna Buda, Węgry/Hungary 2019, 10’30”
HARD ON reż./dir. Joanna Rytel, Szwecja/Sweden 2019, 19’
JE TE TIENS reż./dir. Sergio Caballero, Hiszpania/Spain 2019, 21’
PHARMACIA EROTICA reż./dir. Gheorghe Preda, Rumunia/Romania 2018, 15’
POETIKA ANIMA reż./dir. Kriss Sagan, Słowacja/Slovakia 2018, 5’13”
SANS OBJETS / NO OBJECTS reż./dir. Moïa Jobin-Paré, Kanada/Canada 2019, 6’31”
TALV VIHMAMETSAS / WINTER IN THE RAINFOREST reż./dir. Anu-Laura Tuttelberg, Estonia, Litwa, Meksyk/Estonia, Lithuania, Mexico 2019, 8’35”
THE DAWN OF APE reż./dir. Mirai Mizue, Japonia/Japan 2019, 4’

Festiwal, organizowany przez Białostocki Ośrodek Kultury – DKF “GAG” odbędzie się od 4 do 8 grudnia 2019 w Białymstoku i na Podlasiu.