4-8.12.2024 / Białystok

Nabór filmów na 17. MFFK ŻUBROFFKA

Nabór filmów na 17. MFFK ŻUBROFFKA

Drodzy Filmowcy!

W ramach ubiegłorocznej edycji ŻUBROFFKI nasi selekcjonerzy obejrzeli niemal 4500 zgłoszonych propozycji, by w efekcie wyłonić najciekawsze krótkie metraże w każdej z konkursowych kategorii! Imponujące? Zdecydowanie, jednak najwyższa pora, by spojrzeć w przyszłość! Jak będzie tym razem? Wszystko w Waszych rękach!

Rozpoczynamy nabór filmów do konkursów 17. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA! Festiwal odbędzie się w Białymstoku w terminie 6–10 grudnia 2023 roku.

Ze zgłoszonych filmów nasi selekcjonerzy wyłonią finalistów zakwalifikowanych do konkursów polskich (Fabuła.pl, Animacja.pl i Dokument.pl), międzynarodowych (Okno na Wschód, Cały ten Świat) oraz konkursów mających formułę otwartą dla twórców z Polski i zagranicy (Dzieciaki, Młodzi, Music video, Na skraju, Midnight Shorts).

Filmy powalczą o Grand Prix Festiwalu, główne nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii, o nagrody specjalne za najlepszą animację, dokument, fabułę, zdjęcia i muzykę oraz o nagrodę publiczności – nieokiełznanego Dzikiego Żubra! Swoje nagrody przyznają też polscy i zagraniczni dziennikarze.

NABÓR ZAMKNIĘTY! Nabór filmów trwa od 13 kwietnia do 30 lipca 2023 roku!

Zapraszamy na Podlasie – do krainy żubra i filmu!

www.zubroffka.pl

www.facebook.com/zubroffka