2-6.12.2020 / Białystok

Licealistko/Licealisto, Studentko/Studencie! Zasiądź w Jury ŻUBROFFKI 2018!

Licealistko/Licealisto, Studentko/Studencie! Zasiądź w Jury ŻUBROFFKI 2018!

Przed nami kolejna, 13. już edycja jednego z najbardziej energetycznych światowych festiwali filmów krótkometrażowych – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA! Impreza odbędzie się od 5 do 9 grudnia w Białymstoku. ŻUBROFFKA od lat jest wydarzeniem, w ramach którego spotyka się energia wszystkich stron świata. Selekcjonerzy wybierają zwykle około 150 najciekawszych filmów (w tym roku spośród ponad dwóch tysięcy!) do ośmiu konkursów. Przygotowywane są także specjalne projekcje produkcji krótkometrażowych z całego świata, energetyczne koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty.

Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród i wyróżnień w każdym z konkursów, przyznawane są nagrody specjalne za najlepszą: Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia oraz Muzykę. Publiczność również przyznaje swoją nagrodę – Dzikiego Żubra.

Mamy dla Was coś naprawdę specjalnego! Możecie stać się filmowymi selekcjonerami i zasiąść w Jury największego i najbardziej rozpoznawalnego festiwalu w tej części Europy!

Co trzeba zrobić?

Wystarczy napisać krótki esej na temat jednego z zaproponowanych przez nas filmów. Autorki i Autorzy dziesięciu najciekawszych prac zostaną selekcjonerami festiwalowej kategorii Amatorzy, a najlepsi z nich zasiądą w Jury pod przewodnictwem znanego polskiego krytyka filmowego. Wcześniej wezmą udział w spotkaniu, podczas którego dowiedzą się, jak analizować filmy i jak dokonywać selekcji na najwyższym światowym poziomie. Spotkanie poprowadzą dr Tomasz Adamski (wykładowca, filmoznawca, prelegent, filmowiec oraz organizator wydarzeń i warsztatów filmowych) i dr Maciej Białous (socjolog filmu, wykładowca i prelegent). Z nami zdobędziecie nową wiedzę, poznacie ciekawych ludzi i zanurzycie się w niezwykłym świecie filmu!

Ważna informacja – jeśli zostaniecie członkami naszego Jury, zyskacie bezpłatny wstęp na festiwal (w tym na Galę Festiwalową i wydarzenia towarzyszące), a dodatkowo, podczas Gali Zamknięcia i ogłaszania wyników pojawicie się na scenie w świetle jupiterów! ;)

Esej powinien dotyczyć jednego z zaproponowanych polskich filmów krótkometrażowych:
https://vimeo.com/206235847
https://vimeo.com/47448000
https://www.youtube.com/watch?v=NENHfKCaL2Q
https://www.youtube.com/watch?v=bATYML4mvCE
https://vimeo.com/269963703
https://vimeo.com/58022280

Jesteście zainteresowani? Czekamy na Wasze eseje. ;)

Termin: do 15 października 2018

Szczegóły odnośnie długości esejów dostępne w REGULAMINIE