4-8.12.2024 / Białystok

Konkurs DZIECIAKI 7+ zestaw II

Rozpoczęcie: 10 grudnia 2023 10:15
Zakończenie: 10 grudnia 2023 11:30

Konkurs DZIECIAKI 7+ zestaw II

Konkurs DZIECIAKI 7+ Zestaw II (64′)

10.12.2023, 10:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

 

NAERIS
THE TURNIP
RZEPKA
reżyserzy: Piret Sigus, Silja Saarepuu
zdjęcia: Piret Sigus, Silja Saarepuu
Estonia, 2022, 12’

Fabuła filmu oparta jest na słowiańskiej opowieści ludowej, która od wieków opowiadana jest z punktu widzenia chłopów. Film ukazuje tę historię z zupełnie innej perspektywy. Co tak naprawdę się działo, gdy chłopi zajmowali się uprawą warzyw? To także film o własności, kolaboracji i zdradzie.

건전지 엄마
BATTERY MOMMY
MAMA BATERYJKA
reżyser: Jeon Seungbae
zdjęcia: Jeon Seungbae
Korea Południowa, 2023, 8’35’’

Mama Bateryjka pracuje w przedszkolu przy różnych rzeczach, takich jak pistolety do baniek mydlanych, aparaty fotograficzne i termometry. Pewnego zimowego dnia, podczas drzemki dzieci, Mama Bateryjka odkrywa, że choinka w przedszkolu płonie. Rzuca się na pomoc, by uratować śpiące maluchy…

FOXTALE
BAJKA O LISKU
reżyserka: Alexandra Allen
zdjęcia: Alexandra Allen
Portugalia, 2022, 5’55’’

Głodny lisek walczy o ostatnią jagodę na czubku drzewa.

MALKOAK
TEARS
ŁZY
reżyserka: Sonia Estévez
zdjęcia: Yohanna Baena
Hiszpania, 2023, 5’

Łezka dziecka Malko opowiada, że nie zawsze jednakowo wypływa z oczu dziecka, do którego należy. W zależności od powodu płaczu może wyglądać inaczej, a szczególnie mieć inny strój. Dziecko lubi swoje łzy przy każdej okazji, a łza lubi wszystkie swoje formy.

LUCE AND THE ROCK
LUCE I SKAŁA
reżyser: Britt Raes
zdjęcia: Britt Raes
Belgia, Francja, Holandia, 2022, 13’

Pewnego dnia, znikąd, gigantyczna skała pojawia się pośrodku spokojnej małej wioski, w której mieszka Luce. Mieszkańcy nie mogą już nawet otworzyć drzwi do swoich domów! Luce jest wściekła: „Odejdź Skało, nie pasujesz tutaj! I dlaczego w ogóle tu jesteś?”

GROSSE COLÈRE
THE BIG TANTRUM
WIELKA ZŁOŚĆ
reżyserzy: Célia Tisserant, Arnaud Demuynck
Francja, Belgia, 2022, 7’20’’

Robert nie miał dobrego dnia. Wraca ze szkoły w złym humorze i zostaje wysłany przez ojca do swojego pokoju. Czuje, jak wzbiera w nim coś strasznego: to złość…

PONOWA
NEW SNOW
ŚWIEŻY ŚNIEG
reżyserka: Paulina Koniuk-Fonżychowska
zdjęcia: Paulina Koniuk-Fonżychowska
Polska, 2022, 11’51’’

Historia chłopca, który nie potrafi pogodzić się z faktem posiadania młodszego brata i tęskni za czasami, gdy cała uwaga rodziców skupiona była tylko na nim. Niespodziewanie jego marzenie o staniu się jedynakiem zostaje wysłuchane. Chłopiec jednak szybko żałuje swoich czynów i, aby uratować brata, wyrusza w podróż do magicznej krainy, na pozór obcej, a jednak stanowiącej odbicie jego wewnętrznych bolączek i negatywnych emocji.