4-8.12.2024 / Białystok

Hiszpańskie Śniadanie Filmowe

Rozpoczęcie: 10 grudnia 2022 13:00
Zakończenie: 10 grudnia 2022 14:30
Lokalizacja: Klub Fama

Hiszpańskie Śniadanie Filmowe

Zapraszamy na Hiszpańskie Śniadanie Filmowe!

10.12.2022, 13:00

Klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilet: 12 zł – kasa Forum + https://bilety.bok.bialystok.pl/

Hola! Wspólnie z przyjaciółmi ze szkoły języka hiszpańskiego Gran Via kontynuujemy nasze śniadaniowe podróże, łączące w sobie treściwą konsumpcję krótkometrażowego kina i jedzenia. W tym roku wracamy do słonecznej Hiszpanii, lecz nie spodziewajcie się wycieczki rodem z typowego biura podróży! Filmowcy zabiorą Was na wyprawę śladami kina spod znaku Buñuela, Saury czy Almodóvara i pokażą, co kryje się pod powierzchnią tego skąpanego w słońcu kraju!

Lola jest weganką, a Aurelio myśliwym. Stracili matkę, której ciało leży na dnie morza, a ponieważ nie mogą go odnaleźć, muszą wymyślić rytuał, który pozwoli im się z nią pożegnać i dalej kontynuować swoje, jakże odmienne, życie. Nadia przenosi się do samego serca Hiszpanii, by uczyć francuskiego. Tam poznaje Fernando, swojego ekscentrycznego gospodarza, a niepozorna oferta pracy zamieni się w dziwne i niepokojące doświadczenie. Spotkacie się także z potworami żywcem wyjętymi ze świata Tolkiena: czarownicami, ogrami, orkami i czarodziejami, przeżywającymi bardzo ludzkie problemy: kryzys ekonomiczny, wyludnienie, nałogi, problemy psychiczne czy starość. Zobaczycie komediowy traktat o ludzkiej głupocie i o tym, czy ludzka rasa zasługuje na drugą szansę, Na zakończenie zaś dowiecie się, że nawet w słonecznym klimacie Hiszpanii nie warto odkopywać UFO, zwłaszcza jeśli jest się rybakiem, ma się na imię Paco i mieszka na zapadłej wiosce.
Zapowiada się emocjonujący pokaz, a gdy jeszcze dodamy do tego tapas i wino, może to być początek naprawdę pięknego dnia!

Program:
Space Frankie, David Valero, 2021, 18′
Homeless Home, Alberto Vázquez, 2020, 15′
Survivers, Carlos Gómez-Trigo, 2020, 6′
Au Pair, David Pérez Sañudo, 2021, 21′
Calor infinito, Joaquín León, 2021, 18′