4-8.12.2024 / Białystok

Karolina Cicha & Sw@Da / Laboratorio Tropical Crew / Sw@Da Dj set

Rozpoczęcie: 10 grudnia 2022 22:30
Zakończenie: 11 grudnia 2022 01:30
Kategoria: 2022 Koncert
Lokalizacja: Klub Fama

Karolina Cicha & Sw@Da / Laboratorio Tropical Crew / Sw@Da Dj set

Cierpliwość amatorów tropikalnych brzmień wysokich temperatur i słońca zostanie nagrodzona! Tropikalne rytmy – specjalność ŻUBROFFKI – właśnie wracają do FAMY! Możecie być pewni, że tej nocy mocno zagrzmi i będzie naprawdę gorąco!

Karolina Cicha & Sw@Da / Laboratorio Tropical Crew / Sw@Da Dj set

10.12.2022, 22:30
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł/przedsprzedaż, 30 zł/w dniu koncertu – kasa Forum + https://bilety.bok.bialystok.pl/

Tak jak noc spotyka dzień, tak ŻUBROFFKA zaprasza na tropikalną noc bounce, tym razem połączoną w jedną wybuchową całość językiem natury i mową wielokulturowego Podlasia, językiem emocji, tradycji i współczesnym żargonem samplowanych dźwięków!

Karolina Cicha & Sw@Da

Wydana w październiku tego roku płyta „SAD” Karoliny Cichej i Sw@dy to muzyka zasilana naturą, muzycy stworzyli ten album wieloma językami: językiem natury i mową wielokulturowego Podlasia, językiem emocji, tradycji i współczesnym żargonem samplowanych dźwięków. Efektem spotkania czołowej polskiej artystki folkowej i producenta muzycznego jest płyta niosąca oczyszczenie – metafizyczna, alternatywna i elektroniczna.
Połączyły ich podobne doświadczenia i odczuwanie swojej „podlaskości” oraz chęć tworzenia muzyki, która daje energię do pozytywnego przeżywania świata.

Karolina Cicha to jedna z najważniejszych polskich artystek na scenie folk. Kompozytorka i wokalistka, zasłynęła z eksploracji muzyki tradycyjnej. Jest multiinstrumentalistką – rozpoznawalną dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Laureatka Grand Prix i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. Jej płyta „Tany” uzyskała nominację do Fryderyka w kategorii Muzyka Świata.

https://www.facebook.com/karolinacichamusic

Sw@da to podlaski producent muzyczny o kolumbijskich korzeniach. Lubi naginać materię rzeczywistości do własnego widzimisię. Słuchać tam, gdzie inny by nawet ucha nie przyłożył. Opowiadać jeszcze więcej, bo nie słowami, a dźwiękiem i tańcem. Sw@da to las. Sw@da to BOUNCE. Jego muzyka to opowieść pozornie prosta o rytmie pierwotnym, starszym od Drohiczyna i prowadzących do tego rytmu drogach. Taneczna prynuka. Słuchaj. Czuj.
Podlasie B.O.U.N.C.E. i wszystko co do basu inspiruje. Miłość. Chaos. Pistolety. Taniec.
Dażbog. Favela Funk. Kinshasa Rap. Gródek Koduro. Puerto Rico – Waliły – Luanda.

www.instagram.com/swadamusic
https://www.facebook.com/swadamusic/

Laboratorio Tropical Crew to grupa osób Dj-skich, propagatorów muzyki i kultury klubowej krajów południa, głównie okolic równika, przede wszystkim Ameryki Łacińskiej i Afryki. Połączyła ich pasja do muzyki i mocna wspólna chęć dodania kolorytu polskiej scenie klubowej. To grupa mocno zróżnicowana, są tam osoby najlepiej odnajdujące się w cumbii i w dembow, poszukujące w Rogu Afryki i w małych wydawnictwach z Ekwadoru. Interesuje je muzyka świeża, elektroniczna, klubowa, ale nawiązująca do rytmik właściwych regionom, z których pochodzi.

Cosaco Polaco aka Kuba Kozak /cumbia.neoperreo.moombathone.dancehall.tribal.dub/
Miłośnik i poszukiwacz tropikalnej muzyki klubowej, organizator i promotor wielu imprez.

https://www.facebook.com/cosaco.polaco
https://on.soundcloud.com/4wA2L

eylau /cumbia.bailefunk.perreo.dembow.tropicalrave.tribal/
Wybiera utwory w tonacji swoich fascynacji: szamanizmu, tańca i elektronicznych dźwięków. Jego sety są mieszanką latino i afro, zamieniając wschodnioeuropejskie parkiety w duszne kadzie rytmów i tropikalnych wibracji.

https://on.soundcloud.com/V43c4
https://www.facebook.com/pleylau