2-6.12.2020 / Białystok

ŻUBROFFKA goes TECHNO: Zitto (Bassiani/GEO), Błażej Malinowski live (The Gods Planet, Semantica/PL), Dtekk (Up To Date Festival/PL), Aksamit (Affekt / Projekt Pralnia/PL)

Rozpoczęcie: 7 grudnia 2018 22:30
Zakończenie: 8 grudnia 2018 03:00
Kategoria: Koncert
Lokalizacja: Klub Fama

ŻUBROFFKA goes TECHNO: Zitto (Bassiani/GEO), Błażej Malinowski live (The Gods Planet, Semantica/PL), Dtekk (Up To Date Festival/PL), Aksamit (Affekt / Projekt Pralnia/PL)

Didżeje z Polski i Gruzji na żubroffkowym afterparty w klubie Fama!

Błażej Malinowski live (The Gods Planet, Semantica, PL)
Zitto (Bassiani, GE)
Dtekk (Up To Date Festival, PL)
Aksamit (Affekt / Projekt Pralnia, PL)

7 grudnia 2018, godz. 22:30
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilety: 10 zł (przedsprzedaż) / 15 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie kina Forum i online: bilety.bok.bialystok.pl

Błażej Malinowski live
Producent, dziennikarz radiowy, DJ. W pracy twórczej oscyluje wokół takich gatunków, jak: techno, ambient i muzyka eksperymentalna. Współtwórca projektu Fűnfte Strasse, który obejmuje audycję radiową (od 8 lat na antenie Radio Kampus). Twórca i kurator projektu Why So Silent? czyli pokazów awangardowego kina niemego z muzyką na żywo. Związany z takimi wydawnictwami jak The Gods Planet, Semantica, Kontrafaktum, Silent Season i Phorma.

https://www.facebook.com/Why-so-Silent-448578635226723

Zitto
„Byłem zainteresowany muzyką od najmłodszych lat. Początkowo różnymi trendami muzycznymi, jednak później, gdy trafiłem na techno, doszło do radykalnej zmiany w moim życiu”. Swoją karierę rozpoczął w 2015 roku od hipnotycznego techno z Detroit. Levan Tsertsvadze (bo tak brzmi jego prawdziwe imię i nazwisko), gruziński DJ, jest jednym z najciekawszych reprezentantów współczesnej sceny klubowej w Gruzji. Jego głównym atutem jest błyskotliwe wyczuwanie przestrzeni i kontekstu, co pomaga mu w budowaniu relacji z słuchaczem.
Poza niekończącym się poszukiwaniem nowych płyt, Zitto pracuje nad tworzeniem własnych produkcji muzycznych i, jak twierdzi, ujrzą one światło dzienne. Jego wkład w rozwój gruzińskiej publiczności postrzega się głównie poprzez regularne występy w jednym z najbardziej prestiżowych klubów techno na świecie, czyli Bassiani. Zitto jest dumnym rezydentem tego miejsca, skąd jego wizja i muzyczna siła rażenia promieniuje na cały świat muzyki elektronicznej.

https://www.facebook.com/zittodj/
https://www.residentadvisor.net/dj/zitto
http://bassiani.com/

Dtekk
Jędrzej Dondziło (Dtekk) – DJ, promotor i aktywista kultury. Białostoczanin. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Inicjator hasła Pozdro Techno oraz cyklu wydarzeń: Salon Ambientu i Secret Location. Pierwsze kroki stawiał w klubie Metro. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność promotorską (np. Nagroda Artystyczna Prezydenta Miasta Białegostoku) i muzyczną (DJ numer 1 w Polsce w plebiscycie portalu muno.pl). Reprezentował artystycznie Białystok, województwo podlaskie i Polskę (m.in. na światowych targach EXPO w Mediolanie). Jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich DJów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w repertuarze Jędrzeja mają takie gatunki jak electro czy italo disco. W jego filozofii bardzo ważne jest umiejętne balansowanie pomiędzy autentycznym poszukiwaniem najgłębszych form artystycznego wyrazu, a zarażaniem ludzi miłością do muzyki.
Występował praktycznie w całej Polsce. Grał na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych (Unsound, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Up To Date) i wielokrotnie za granicą (m.in. berlińskie Berghain, Suicide Circus oraz Wielka Brytania, Włochy, Litwa, Ukraina, Białoruś, Słowacja).

http://www.facebook.com/dtekkPL
http://soundcloud.com/dtekk
http://www.mixcloud.com/dtekk1
http://www.uptodate.pl

Aksamit
Wrocławska DJ’ka, rezydentka projektu Pralnia, współzałożycielka projektu Affekt. Uwielbia grać z czarnych płyt, a jej największą inspiracją są działania włoskiej sceny muzycznej. W jej kompozycjach usłyszycie hipnotyzujące dźwięki od ambientu po deep techno.
W swojej niedługiej przygodzie z graniem odwiedziła takie kluby, jak m.in. Tresor, Das Lokal, Smolna, Sfinks700, Prozak 2.0, Projekt Pralnia, Burg Schnabel, Hopeworks. Na swoim koncie ma również występy w Andorze i Barcelonie. W dorobku ma grę u boku takich artystów jak np. Dasha Rush, Neel, Takaaki Itoh, Perc, Monoloc, Dubspeeka, Fabrizio Lapiana, Frank Lorber, Introversion… Obecnie jest odpowiedzialna za bookingi i tworzenie nowego oblicza wrocławskiej Wyspy Tamka.

https://www.facebook.com/pg/aksamit.aff
https://soundcloud.com/alicja-aksamit