7-11.12.2022 / Białystok

Koncert: Orgonite (IL) DJ Khalab (IT) Rafael Aragon (FR)

Rozpoczęcie: 9 grudnia 2017 22:30
Zakończenie: 9 grudnia 2017 23:55
Kategoria: Koncert
Lokalizacja: Klub Fama

Koncert: Orgonite (IL) DJ Khalab (IT) Rafael Aragon (FR)

bilety:15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu koncertu)Orgonite to pochodząca z Izraela wybuchowa ekipa, młodsi bracia i siostry szaleńców z rosyjskiego składu Little Big. Grupę założyli Vadim Mechon i Yan Future Trash z punkrockowej ekipy ShittyCT, którzy (jako migranci z krajów byłego Związku Radzieckiego) fascynują się postsowieckimi podróbkami oraz muzyką elektroniczną. W swojej wizji mieszczą wszystkie elementy kulturowe, które współistnieją w dzisiejszym Izraelu. Tak właśnie powstał koncept Middle Eastern Rave, czyli szalone, kolorowe i drapieżne połączenie kultury postsowieckiej, izraelskiej, afrykańskiej, arabskiej i europejskiej. Orgonite fundują nam intensywne spotkanie z Bliskim Wschodem: miks muzyki, kuchni, podejścia DIY, a nawet specyficznej mody opartej na podrabianych produktach marki Adibass. Szczególną uwagę przykuwają ich wideoklipy, które odtworzono już ponad 6 milionów razy! Pokazują one rzeczywistość Izraela zupełnie inną od tej obecnej w mediach na całym świecie. Wibrujące, promieniujące, tętniące życiem i kulturowym szokiem, a jednocześnie pełne błyskotliwego i bawiącego się stereotypami humoru. We will rave you!

http://www.facebook.com/orgonitemusic

http://orgonite.bandcamp.com

 


DJ Khalab – afrofuturystyczny basowy wstrząs, długa i wielowymiarowa podróż pomiędzy pustynią a statkami kosmicznymi. DJ Khalab zabiera nas jednocześnie w najczystszy, ognisty i szamanistyczny świat Afryki i zurbanizowane centra światowych stolic. Świat dźwięków Khalaba rozciąga się od wyobrażeń na temat brzmienia pradawnych plemion kosmosu, przechodząc płynnie od barw najciemniejszej dżungli do basu płynącego z betonowych wieżowców, z odległej podświadomości do namacalnej, aktualnej sytuacji współczesnej kultury zachodu, postrzeganego przez artystę jako zachłanny i zepsuty. Owe brzmienia i interpretacje DJ’a Khalaba zgarniają ostatnimi laty wspaniałe recenzje (m.in. na łamach BBC, Radio Nova czy I-D) oraz wiele nagród. Pierwsze solowe oraz nagrane w duecie z Clap! Clap! nagrania Khalaba pojawiały się w wytwórni Black Acre Records, a późniejsze, będące wynikiem współpracy m.in. Baba Sissoko na Wonderwheel Recordings.

http://www.facebook.com/djkhalab
http://soundcloud.com/djkhalab

 

Rafael Aragón aka Rafiralfiro – muzyk, DJ, producent o latynosko-arabskich korzeniach. Urodził i wychował się pomiędzy przedmieściami i centrum Paryża, od najmłodszych lat chłonął wpływy i inspiracje różnych kultur, które jego zdaniem mocno wpłynęły nie tylko na jego działalność artystyczną, ale też ukształtowały go jako człowieka. W wieku 20 lat, jeszcze jako Rafiralfiro, rozpoczął swoją przygodę z produkcją muzyczną, żonglując stylami: od brzmień afro czy latino, przez klasykę i jazz, współczesny rock i hip-hop. Poszukiwanie równowagi pomiędzy tradycją a wizjonerstwem, rytmiką folklorystyczną a parkietową, brzmieniami organicznymi a syntezatorowymi, mrokiem a jasnością stało się niejako jego obsesją w działaniu. Wkrótce był już wziętym artystą, udzielając się w różnych projektach, od ścieżek dźwiękowych do filmów po współpracę z raperami. Za kolejnymi osiągnięciami szły również podróże i koncerty w różnych rejonach świata.
Po występie Rafaela można spodziewać się klubowego, obfitego w bas uderzenia, delikatnego i ekstremalnego w wyrazie, energetycznego i inspirującego, ale nie pozbawionego metafizycznego akcentu i magii, obcowania z rdzennymi brzmieniami naszego globu.

 

http://www.facebook.com/pg/rafael.aragon.paris

http://soundcloud.com/rafiralfiro