9-13.06.2021 / Białystok

Party: Rozzma (rave bass, Kair, EGY) / PEDRO (Enchufada, PT) / The Busy Twist (afro tropical dance music, UK/GH)

Rozpoczęcie: 8 grudnia 2018 22:30
Zakończenie: 9 grudnia 2018 03:00
Kategoria: Koncert
Lokalizacja: Klub Fama

Party: Rozzma (rave bass, Kair, EGY) / PEDRO (Enchufada, PT) / The Busy Twist (afro tropical dance music, UK/GH)

Gorąca afrykańska wybuchowa mieszanka gatunków: rave bass prosto z Kairu, niezwykle rytmiczne elektroniczne oblicze lizbońskich suburbii oraz afro tropikalny taneczny most, łączący Ghanę z Londynem – to wszystko na scenie klubu Fama w ramach Festiwalu ŻUBROFFKA

Rozzma (rave bass, Kair, EGY)
PEDRO (Enchufada, PT)
The Busy Twist (afro tropical dance music, UK/GH)

8 grudnia 2018, godz. 22:30
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł (przedsprzedaż)/20 zł (w dniu koncertu) – w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

 

Rozzma
Jak sam o sobie mówi: „Rozzma to fikcyjna postać, która istnieje tylko na scenie i w teledyskach. Zagubił się w czasie i przestrzeni 7000 lat temu i właśnie powrócił na Ziemię, by odnaleźć maskę Tutenchamona, która za jego pierwotnego życia była najwspanialszym dziełem sztuki i inżynierii, jednak przez umieszczenie jej na jednofuntowych monetach straciła na wartości”. Tematyka prac Rozzmy obraca się wokół próby określenia pochodzenia poprzez zniszczenie oraz przekształcenie. Swoją muzykę określa zaś jako „Prehistoric African Bass”.

https://www.facebook.com/Rozzma/
https://www.instagram.com/rozzmarozzma/
https://soundcloud.com/rozzma

 

PEDRO
Uznany portugalski DJ i producent, wychowany na przedmieściach Lizbony, w Damai. Wcześniej znany jako KKiNG KONG, swoją młodość spędził w akompaniamencie dźwięków i rytmów Tarraxo, kizomba i kuduro. Style te znacząco wpłynęły na rozwój jego kariery i ugruntowały jego pozycję na lizbońskiej scenie muzyki elektronicznej. Twórczość PEDRO to fuzja tradycyjnych rytmów i współczesnej, tanecznej elektroniki. Artysta jest także twórcą legendarnego lizbońskiego wydawnictwa Enchufada, w którego katalogu znajduje się muzyka m.in. Buraka Som Sistema czy Branko.

https://soundcloud.com/pedro_damaia
https://www.facebook.com/pedro.damaia
https://open.spotify.com/artist/0itKTaTB3xwSl5Na3TdXM5

The Busy Twist
Londyński kolektyw skupiony na łączeniu brzmień określanych jako afro, latin oraz UK bass – poza klasycznymi rozwiązaniami prezentują także ich eksperymentalne krzyżówki i połączenia. Ich debiutancka EP-ka „Friday Night”, wydana pod szyldem Soundway Records, ujawnia fascynację członków zespołu szerokim spektrum klimatów brytyjskich i afrykańskich, uwzględniając w tym to, co najlepsze w przekazie muzycznym obu kultur. W ich muzyce można usłyszeć również wpływy muzyki kolumbijskiej, co stanowi ślad nie tylko podróży, ale i współpracy z tamtejszymi, lokalnymi twórcami, jak choćby Nidia Gongora and Chongo de Colombia. Grupa ma zaplanowaną stałą współpracę z Palenque Records, Systema Solar i Ghetto Kumbé.

https://soundcloud.com/thebusytwist
https://www.facebook.com/TheBusyTwist
https://www.instagram.com/thebusytwist/