4-8.12.2024 / Białystok

Konkurs CAŁY TEN ŚWIAT zestaw III

Rozpoczęcie: 7 grudnia 2023 20:30
Zakończenie: 7 grudnia 2023 22:15
Lokalizacja: Camera Cafe

Konkurs CAŁY TEN ŚWIAT zestaw III

Konkurs CAŁY TEN ŚWIAT zestaw III (97′, 16+)

7.12.2023, 20:30
Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11
wstęp wolny

45TH PARALLEL
reżyser: Lawrence Abu Hamdan
zdjęcia: Jarred Alterman
muzyka: Susan Alcorn Lobato
Wielka Brytania, 2022, 15’

Monolog, wykonywany w znajdującym się na granicy budynku, to opowieść o przepuszczalnych granicach i nieprzepuszczalnych prawach, namysł nad tym, jak zagrożone są: swobodny przepływ, wolna wiedza i wolna przestrzeń.

RAIE MANTA
MANTA RAY
reżyser: Anton Bialas
Francja, 2022, 29’38’’

Fragmentaryczny portret trzech postaci szukających poetyckiego i wyzwalającego otwarcia w pełnym ograniczeń i coraz bardziej autorytarnym Paryżu lat 20. XXI wieku. Kamilya, Ghost Rider i Gilles, zjednoczeni pod znakiem „Manta Ray”, na swój sposób organizują własną sekretną melodię, tworzą sytuację, w której na przemian można znaleźć poczucie lekkości, zduszone krzyki mogą wznieść się w górę, a rzeczywistość może zostać zniekształcona w nowe horyzonty.

AAAAH!
reżyser: Osman Cerfon
zdjęcia: Denis Vautrin
Francja, 2023, 4’41’’

„Aaaah!” to okrzyk bólu, zaskoczenia, strachu, radości, śpiewu, zrzędzenia, śmiechu, złości… „Aaaah!” to wyraz, z jakim dzieci, te pierwotne i niewinne istoty, doświadczają życia w społeczności, otoczone gwizdami dorosłych.

APPLAUSE
reżyser: Guilherme Daniel
Portugalia, 2023, 13’1’’

Pochwała prezydenta kończy zgromadzenie partyjne, wywołując apoteotyczny aplauz. W środku tłumu ciekawskie oczy Policji Państwowej wypatrują najmniejszych oznak sprzeciwu, a owacje nie ustają.

TODO INCLUIDO
ALL-INCLUSIVE
reżyser: Duván Duque Vargas
zdjęcia: Konstantinos Koukoulios
Kolumbia, Francja, 2021, 20’

Jedenastoletni Fer wyjeżdża z rodziną do wiejskiego kurortu położonego kilka godzin drogi od Bogoty. Chociaż jego ojciec będzie prowadził interesy, obiecał znaleźć czas na rodzinną zabawę, której od jakiegoś czasu brakowało w ich życiu.

KRUSH THE WRESTLER
reżyser: Alex Megaro
zdjęcia: Laura Valladao
muzyka: Asger Baden & Peder
Stany Zjednoczone, 2023, 14’

Eksplorując wrodzoną intymność submission wrestlingu, wieloletni zapaśnik zamienia swoje talenty w fetyszowy serwis wideo na żądanie.