4-8.12.2024 / Białystok

Konkurs FABUŁA.PL

Rozpoczęcie: 7 grudnia 2023 17:15
Zakończenie: 7 grudnia 2023 19:20
Lokalizacja: Camera Cafe

Konkurs FABUŁA.PL

Konkurs FABUŁA.PL

7.12.2023, 17:15
Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11
wstęp wolny


GRUBY MELON
BIG PHAT PARTY

reżyserka: Kinga Pudełek
zdjęcia: Ignacy Ciszewski
muzyka: Tymoteusz Karaś-Tęcza, Michał Lejczak, Dominik Kocioł
Polska, 2022, 16’

Troje bohaterów staje przed problemem, który może doprowadzić do rozpadu ich przyjaźni.TAM, GDZIE PŁACZĄ PTAKI
WHERE THE BIRDS CRY

reżyser: Jakub Wenda

zdjęcia: Szymon Jarząbek

muzyka: Filip Falkowski

Polska, 2023, 16’

Czternastoletni Szymon mieszka w małej nadmorskiej miejscowości. Chłopiec przeżywa jeden z trudniejszych i burzliwych etapów w swoim życiu – okres dojrzewania. Jego monotonne życie w małym mieście zakłóca niespodziewana wizyta Filipa, przyjaciela z dzieciństwa. Od tej chwili w chłopcu rozwija się myśl o eksplorowaniu swojej seksualności. Zwyczajne na początku spotkanie na klifie przeradza się w pierwszy wakacyjny romans.

PRZEPUSTKA
THE FURLOUGH
reżyserka: Karolina Węglorz-Zima
zdjęcia: Remigiusz Wojaczek
muzyka: Wojciech Frycz
Polska, 2023, 23’ 

Maks wychodzi na 24-godzinną przepustkę z więzienia. Chce pojechać na casting do muzycznego programu telewizyjnego. Siłą zabiera ze sobą młodszego brata Kamila, który nie ułatwia mu dotarcia do celu. W trakcie podróży przyglądamy się nie tylko ich trudnej i bolesnej relacji, ale też temu, jak ona się zmienia.

PŁOT
THE FENCE
reżyser: Tomasz Wolski
zdjęcia: Tomasz Wolski
Polska, 2022, 19’ 


Do odziedziczonej po ojcu stadniny wprowadza się nietypowa para, Mikołaj i Leszek. Gdy Mikołaj odkrywa, że któryś z mieszkańców wsi zniszczył drewniany płot gospodarstwa, zaczyna obsesyjnie go naprawiać. Ale czy płot jest jakąkolwiek ochroną dla relacji przeszczepionej w nieprzyjazne środowisko?

NA ŻYWO
LIVE

reżyserka: Mara Tamkovich
zdjęcia: Krzysztof Trela
muzyka: Martyna Kacprowicz
Polska, 2022, 14’

Pokojowa manifestacja w Mińsku zostaje brutalnie spacyfikowana przez milicję. Dziennikarki niezależnej białoruskiej telewizji jako jedyne prowadzą transmisję z przebiegu wydarzeń. Gdy zostają namierzone przez milicyjny dron, stają przed dramatycznym wyborem. Fabuła inspirowana prawdziwą historią Kateriny Bakhvalovej i Darii Chultsovej z Biełsat TV.

AS IT WAS

reżyserzy: Anastasiia Solonevych, Damian Kocur
zdjęcia: Damian Kocur
Polska, Ukraina, 2023, 15’

Lera od czasu wybuchu wojny w Ukrainie mieszka w Berlinie. Pewnego dnia postanawia wrócić do Kijowa. Po drodze dowiaduje się, że członków jej rodziny nie ma w stolicy i że wrócą następnego dnia. Dzień oczekiwania na bliskich spędza w towarzystwie swojego przyjaciela.

MISIE POLARNE
POLAR BEARS
reżyser: Bartosz Stankiewicz
zdjęcia: Szczepan Lewandowski
muzyka: Wojciech Wikło
Polska, 2023, 20’

Młody zapaśnik musi w ciągu jednego dnia zrzucić cztery kilogramy, aby wystartować w zawodach. Wycieńczający i ciężki proces zaburza niezapowiedziana wizyta starszego brata, który składa sportowcowi nietypową propozycję.