7-11.12.2022 / Białystok

Konkurs Kids 11+

Rozpoczęcie: 6 grudnia 2017 10:00
Zakończenie: 6 grudnia 2017 11:30
Kategoria: Konkurs Kids
Lokalizacja: Kino Forum

Konkurs Kids 11+

Bajka o powstaniu czarnej dziury
How the Black Hole Begins

reżyser: Karolina Gołębiowska
Polska 2017, 4’26”

Pies Rulon po spożyciu tajemniczej karmy zaczyna latać. Spełnia swoje marzenie i leci w kosmos, gdzie napotyka morze słodyczy. Rulon nie potrafi opanować swojego apetytu. W pewnym momencie dopada go jednak samotność. Postanawia więc wrócić do domu. Okazuje się to jednak niemożliwe…

 

Bakyt
reżyser: Meerim Dogdurbekova
Kirgistan 2017, 13’

Bakyt jest synem wiejskiego ujeżdżacza. Po szkole spędza czas ze swoim koniem. Jego tata przygotowuje się do wyścigu, ale w noc przed zawodami ktoś kradnie mu konia.

 

Cher Papa / Dear Dad
reżyserzy: 13 dzieci (warsztat)
Belgia 2016, 5’16”

Podczas I Wojny Światowej ojciec i córka wymieniają się listami…

 

Debout Kinshasa! / Get up, Kinshasa!
reżyser: Sébastien Maitre
Francja, Kongo, Wybrzeże Kości Słoniowej 2016, 20’59”

Tylko w pełnym mundurku ucznia można wejść do szkoły. Niestety, 10-letni Samuel ma zniszczone buty, więc strażnik go nie wpuszcza. Chłopiec szuka sposobu, by zarobić pieniądze na kupno nowych butów.

 

Doradcy Króla Hydropsa
reżyser: Natalia Brożyńska
Polska 2016, 20’

Historia króla Akwacji Hydropsa i jego doradców, którzy otrzymali zadanie stworzenia następcy tronu. Rywalizacja i intrygi, dotyczące cech jakie miał mieć zaszczepione królewicz, doprowadziły do wszczepienia matrycy „zamiłowania” do rzeczy małych. Tak zrodziła się obsesja zmniejszania się.

 

Jsme přece lidi / We Are Human, After All
reżyser: Jan Míka
Czechy 2016, 17’

Podczas ostrej zimy zając musi walczyć z przerażającym zimnem, głodem oraz zagrożeniem ze strony myśliwych i innych zwierząt.

 

Kukuschka
reżyser: Dina Velikovskaya
Rosja 2016, 8’40”

Kukuszka to ptak zakochany w słońcu. Wydaje się jej, że może go dotknąć, jednak ciągle jest za daleko. Nagle ktoś do niej dołącza, ale we dwójkę jeszcze trudniej jest dolecieć do słońca.

 

Temptation
reżyserzy: Camille Canonne, Laura Bouillet, Michael Hoft, Catherine Le Quang, Pauline Raffin, Martin Villert
Francja 2017, 4’57”

Niedźwiedź żarłok próbuje ukraść kosz piknikowy znajdujący się w obozie skautów. Niestety dla niego, obozem zarządza były wojskowy, który ma obsesję na punkcie oznaczania rzeczy. Niedźwiedź nie ma pojęcia, że planuje on szaleńczy pościg…