7-11.12.2022 / Białystok

Konkurs KIDS 13+

Rozpoczęcie: 12 czerwca 2021 12:30
Zakończenie: 12 czerwca 2021 14:15
Kategoria: Konkurs Kids
Lokalizacja: Klub Fama

Konkurs KIDS 13+

Konkurs na najlepszy film dla dzieci skierowany do polskich i zagranicznych twórców amatorów, niezależnych i studentów

AUBE
ŚWIT
reżyserka: Valentine Lapiere
Belgia 2019, 15’40”
14-letnia Kim po raz pierwszy trafia do zakładu karnego dla nieletnich. Pozbawiona wolności nagle musi podporządkować się surowym regułom i traci wszelką orientację. Mimo usilnych prób, wydaje jej się, że to nigdy nie wystarczy, bez względu na to, jak bardzo będzie się starać. Dlatego czasami czuje się przytłoczona. Aby złapać oddech, będzie musiała znaleźć miejsce, aby odnaleźć nową równowagę.

TESÓK
BRACIA
reżyser: Marci Nagy
Węgry 2019, 15′
Opowieść o chłopcu i jego świni i o tym, jak ich sielanką wstrząsa pojawienie się tajemniczej dziewczyny w kapsule. Osadzony w dystopijnym świecie „Bros” to opowieść o przyjaźni – hołd dla filmów science fiction z lat 70.

ISLAND
WYSPA
reżyserka: Mengqian Chen
muzyka: Florent Skalli
Francja 2019 8’28”
Na bezludnej wyspie żyje rozpaczliwie samotny Cyklop. Czas płynie, pory roku też. Pewnej letniej nocy odkrywa jajo, z którego wykluwa się ptak. Bardzo szybko wiąże ich silna relacja, aż nagle wraca lato…

LACRYMOSA
reżyser: Gian Suhner
Niemcy 2019, 5’20”
Młoda skrzypaczka Lilith musi przekonać jury, aby przyznało jej stypendium. Kiedy przewodnicząca ocenia, że jej gra jest technicznie doskonała, ale pozbawiona wszelkich emocji, Lilith wie, co musi zrobić.

ŻYCIE PRZEMINĘŁO Z WIATREM
reżyserzy: Siavash Saed Panah, Omid Gharibi
Iran 2019, 6’27”
Pewna staruszka, widząc w swoim domu latawiec, zaczyna wspominać swoje dzieciństwo i niespełnione marzenia.

PISKLĘ
reżyser: Marat Valerievich Narimanov
Rosja 2020, 6’35”
Stylizowana na lata 60. opowieść o przyjaźni samotnego starca z bezradnym pisklęciem, w konfrontacji z grupą ignoranckich chłopców z tej samej okolicy.

ROBERTO
reżyserka: Carmen Córdoba González
muzyka: Jordi Carbonell
Hiszpania 2020, 9’50”
Po 15 latach Roberto wciąż kocha się w swojej sąsiadce, ale ona wstydzi się swojego ciała i woli się ukrywać. Dzięki swojej sztuce i staremu sznurkowi na bieliznę, czyli jedynym środkom komunikacji, Roberto ma plan nakłonienia ukochanej do stawienia czoła swoim potworom.

SADAF
reżyserka: Anne Jammet
muzyka: Tunnelvisions
Francja 2019, 2’57”
„Zwycięzca to marzyciel, który się nigdy nie poddaje”. Taneczna opowieść o Irance, która kocha boks.

TADPOLE
KIJANKA
reżyser: Jean-Claude Rozec
muzyka: Arnaud Bordelet
Francja 2019, 13’28”
Byłam mała, ale bardzo dobrze to pamiętam. Mama i tata niczego nie podejrzewali, ale ja od razu wiedziałam. Ta rzecz w łóżeczku nie była moim bratem. To byłeś ty! Miałeś tę dziwną twarz i śmierdziałeś… Mam rację, Kijanko?

RĘCE
reżyser: Shayan Naghibi
Iran 2020, 1’40”
Starszy mężczyzna ostrożnie wkłada większość swoich nielicznych rzeczy do pudełka, które potem umieszcza w szafce. Po przyklejeniu do zamkniętych drzwi szafki notatki „Nie dotykać”, zastanawia się przez chwilę, po czym pozbywa się rąk, aby mieć pewność, że ich nie otworzy, nie dotknie.

WIĘZI
reżyserka: Dina Velikovskaya
muzyka: Artem Fadeev
Rosja, Niemcy 2019, 7’37”
Między rodzicami a dzieckiem istnieje silny związek. Młoda kobieta opuszcza dom rodzinny, aby zobaczyć świat, ale świat jej rodziców jest z nią tak mocno związany, że odchodząc, naraża go na ryzyko. Okazuje się, że ta więź może być również destrukcyjna.

MOJA RZECZ
reżyser: Giovanni Dota
muzyka: Andreas Russo
Włochy 2019, 10′
Neapol, sierpień 1971. Dziś Fofo ma na sobie nową koszulę uszytą przez mamę, w której wygląda jak własny ojciec. Jest jeszcze małym chłopcem, ale odkąd taty już z nimi nie ma, stał się głową rodziny. Fofo traci swoją koszulę, ale wraca do domu jako dorosły.