4-8.12.2024 / Białystok

Konkurs MŁODZI Zestaw I

Rozpoczęcie: 7 grudnia 2023 08:30
Zakończenie: 7 grudnia 2023 10:00
Lokalizacja: Kino Forum

Konkurs MŁODZI Zestaw I

Konkurs MŁODZI Zestaw I (76′)

7.12.2023, 8:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 5 złbilety.bok.bialystok.pl

 

FINN’S HEEL
PIĘTA FINNA
reżyser: Cato Kusters
zdjęcia: Angela Otten
Belgia, 2022, 18’6’’

Arthur i Finn spotykają się w klubie bokserskim, gdzie trenerem jest surowy ojciec Finna. Kiedy Arthur jest świadkiem kłótni między nimi i przypadkowego upadku, w wyniku którego Finn skręca kostkę, oferuje mu pomoc. Finn nie widzi potrzeby mówienia ojcu o kostce, a Arthur postanawia pomóc mu utrzymać to w tajemnicy. Ale kiedy trener stawia dwóch chłopców przeciwko sobie, Finn znajduje się w krzyżowym ogniu. Czy złamie się pod presją, czy znajdzie sposób, by porozmawiać z ojcem?

ŻYĆKO
LIFEY
reżyserka: Katarzyna Małyszko
Polska, 2023, 3’12’’

Jana żyje według idealnej codziennej rutyny, jednak jako żywa istota miewa chwile słabości, które powodują załamanie się całego systemu, który obraca się przeciwko niej.

VA-T’EN, ALFRED!
GO AWAY, ALFRED!
IDŹ STĄD, ALFREDZIE!
reżyserzy: Célia Tisserant, Arnaud Demuynck
Francja, Belgia, 2023, 11’

Alfred musiał uciekać z kraju z powodu wojny. Nie ma gdzie mieszkać i błąka się po ulicach. Pewnego dnia spotyka Sonię, która proponuje mu kawę…

KRAB
CRAB
reżyser: Piotr Chmielewski
Polska, 2022, 8’42’’

W tym filmie przyjmujemy perspektywę kraba i poprzez jego oczy i uszy jesteśmy w stanie odkryć światy, w których żyje. Zwierzęta są naszymi cichymi towarzyszami; były świadkami największych osiągnięć i najstraszniejszych porażek ludzkości. Żyją równolegle do nas – są naszym pożywieniem, narzędziami lub, w najlepszym przypadku, po prostu ich nie zauważamy. Co się stanie, jeśli spróbujemy przyjąć ich perspektywę? Jak wydarzenia, które wszyscy znamy z lekcji historii, mogą wyglądać oczami zwierząt, które były ich świadkami?

WŁASNA PRAWDA
HER OWN TRUTH
reżyserka: Agnieszka Kruczek
Polska, 2023, 9’50’’

To miały być tylko trzy miesiące w Niemczech… Niespodziewanie plany wybierających się za granicę kobiety i córki, zmieniło wprowadzenie stanu wojennego. Czy okaże się, że rację miała babcia, która przed wyjazdem powiedziała, że już nigdy się nie zobaczą? Dokumentalna animacja, w której narratorka wspomina własną historię. Nostalgiczna opowieść o samotności, tęsknocie i nieprzewidywalności ludzkiego losu, przez którą prowadzą nas mała dziewczynka i miś Koralgol, a w tle pobrzmiewa kołysanka „Z popielnika na Wojtusia…”

ALS DE BEAT DROPT
WHEN THE BEAT DROPS
GDY RYTM ZWALNIA
reżyserka: Amy Janna
zdjęcia: Bo Bolderink
Holandia, 2022, 14;58’’

W wietrzną letnią noc Maya i Sem spoglądają w rozgwieżdżone nocne niebo. Życie uśmiecha się do nich. Wszystko ma sens… dopóki rytm nie spadnie. Tragedia wstrząsa nimi. Szybko i bezlitośnie.

KOLEJNY OSTATNI LIST
ANOTHER LAST LETTER
reżyserka: Jana Maria Kulik
zdjęcia: Jana Maria Kulik
Poland, 2022, 1’48’’

Animacja wykonana techniką monotypii. Opowiada o pięknie budowania relacji z drugim człowiekiem poprzez listy.

LA SIXTINA
THE SISTINE
SYKSTYŃSKA
reżyser: Juan Camilo Fonnegra
zdjęcia: Camilo Jimenez
Kolumbia, 2022, 8’13’’

Vincho, mieszkaniec ulicy, spędza czas na recyklingu i klasyfikacji odpadów wytwarzanych w mieście, aby przekształcić je w źródło swoich dzieł. Pod mostem pracuje nad swoim arcydziełem: Sykstyńską.