4-8.12.2024 / Białystok

Konkurs Music Video + afterparty: Noc z Brutality Garden

Rozpoczęcie: 8 grudnia 2022 22:00
Zakończenie: 8 grudnia 2022 23:55
Lokalizacja: Klub Fama

Konkurs Music Video + afterparty: Noc z Brutality Garden

Konkurs Music Video + afterparty: Noc z Brutality Garden|

8.12.2022, 22:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5

bilet: 15 zł – w kasie kina Forum i na https://bilety.bok.bialystok.pl/

Po wystrzałowym konkursowym pokazie wideoklipów zapraszamy na tropikalną imprezę taneczną z założycielami wytwórni płytowej Brutality Garden!


DAVID LINDMER: OMEN
reżyser: DRUST
zdjęcia: Marti Guiver
Wielka Brytania 2021, 4’54”

Punktem wyjścia było zbadanie tematu „związków bez przyszłości” i dostrzeżenie tych subtelnych momentów, w których sprawy przybierają zły obrót. Poznajemy więc Ruebena, dzieciaka z problemami i byłego pacjenta psychiatrii, który zakochuje się w swojej lekarce. Teoretycznie świadoma konsekwencji podążania za uczuciami kobieta prowadzi go w przygodę w nieznane.
Seks, narkotyki, pierwsza miłość i w końcu złamane serce, kiedy Rueben orientuje się, że ona ma romans z kolegą z pracy.

LOUIS PRINCE: ICE CREAM ISLAND
reżyser: Joel Plosz
Stany Zjednoczone 2022, 4’11”

Kosmiczna seria zdarzeń powoduje, że młody chłopak spada z dużej wysokości.

RESIDENTE: THIS IS NOT AMERICA
reżyser: Gregory Ohrel
zdjęcia: Lluis Martí
Stany Zjednoczone 2022, 4’09”

Od bolesnego rozdzielania rodzin na granicy, do zysków czerpanych z eksploatacji ziem rdzennych mieszkańców oraz korporacyjnej i komercyjnej chciwości, „To nie jest Ameryka” jest bezwzględnym, zapalczywym odrzuceniem amerykańskiego imperializmu i historii kraju, który wykorzystuje i usuwa ludzi z całej Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

DEERHOOF: PLANT THIEF
reżyserka: Molly Fairhurst
zdjęcia: Molly Fairhurst
Wielka Brytania 2021, 3’11”

„Pozowałam do portretu… Co to za właz…? Jestem w szafie… Ktoś używa moich przypraw do gotowania…”. Dziewczyna konfrontuje się ze swoją złością wewnątrz żołądka ptaka.LIL NAS X FT. JACK HARLOW: INDUSTRY BABY
reżyser: Christian Breslauer
zdjęcia: Elias Talbot
Stany Zjednoczone 2021, 3’55”

Lil Nas zostaje skazany na więzienie za swoje szatańskie buty, a następnie obmyśla plan ucieczki, aby uwolnić siebie i swoich współwięźniów.BLACK COUNTRY, NEW ROAD: CONCORDE
reżyser: Maxim Kelly
Wielka Brytania 2021, 6’26”

Opłakiwanie Kosmicznej Mrówki złapanej za linią wroga. Niskobudżetowy teledysk science fiction.

TEKTONIKA X ALICK (ĆPAJ STAJL) X JERZYK KRZYŻYK: KARMA
reżyser: Krzysztof Skonieczny
zdjęcia: Adam Pietkiewicz
 Polska 2022, 4’31”

Chcę się zemścić, ale nie chcę spieprzyć swojej karmy. Chociaż mama dopinguje mnie do walki. Oto historia o KARMIE, która powraca!

RUDIMENTAL X SKREAM: SO SORRY
reżyser: Iain Simpson
zdjęcia: Lorenzo Levrini
Wielka Brytania 2021, 4’35”

Opowieść o tym, jak miłość pokonuje nienawiść i jak skomplikowane jest zdrowie psychiczne. Jack, młody angielski skinhead, zmaga się z wczesną demencją swojego ojca, a także z własnymi demonami, angażując się w nienawistne i rasistowskie zachowania. Safa, młoda muzułmańska pielęgniarka zajmująca się zdrowiem psychicznym, opiekuje się osobami ze swojej społeczności. Ich dwa światy zderzają się, gdy Safa jest wezwana do opieki nad ojcem Jacka i staje z nim twarzą w twarz. BOYS NOIZE & KELSEY LU FT. CHILLY GONZALES: RIDE OR DIE
reżyser: Lijun Danica Tan
Stany Zjednoczone 2021, 4’06”

Zainspirowane eksperymentem The Trolley Problem wideo przedstawia wymodelowany, animowany w 3D obraz. Każda klatka filmu jest ręcznie malowana, dzięki czemu powstał pogodny, fantasmagoryczny świat, rozległy i niepoznawalny pejzaż senny, w którym współistnieją wszystkie potencjalne jaźnie.RYSY: KILO
reżyser: Filip Załuska
zdjęcia: Szymon Kuriata
Polska 2021, 4’16”

Historia prawdziwej miłości, która była albo tylko się zdawała.

BLACK MIDI: SUGAR/TZU
reżyser: Noel Paul
zdjęcia: Jake Scott, Ramzi Hibri
Wielka Brytania, Liban 2022, 3’55”

2163 rok. Surrealistyczna i makabryczna walka bokserska, którą niespodziewanie przerywa młody chłopak stojący obok ringu.

DAVE EAST, JAY ELECTRONICA: NO HOODIE
reżyser: Sean Wehrli
zdjęcia: NA
Stany Zjednoczone 2021, 3’38”

Człowiek, który odepchnął bliskich, zraził do siebie wszystkich, których znał, aż został skonfrontowany z ostatnią osobą w jego życiu, na której mu zależało. W tym filmie występuje 3 artystów rapowych, którzy wspierają bezdomnych wraz z organizacją non-profit o nazwie Hoodies for the Homeless. 

ANIMAL COLLECTIVE: WE GO BACK
reżyserzy: Winston W Hacking, Michael Enzbrunner
Stany Zjednoczone 2022, 3’25”

Aby stworzyć świeże smoothie, musisz pomieszać fotogrametrię Iphone’a i asamblaż obiektów znalezionych, ubijać to w blenderze przez miesiąc, jednocześnie odtwarzając na okrągło utwór „We Go Back” zespołu Animal Collective. Baw się dobrze!DOECHII: CRAZY
reżyserka: Sarah Catherine Prinz
zdjęcia: Mika Altskan
Stany Zjednoczone 2022, 3’22″

Ten film jest rozbudowaną metaforą ucieleśniającą trudy, przez które przechodzą kobiety w trakcie dochodzenia do władzy. To dzieło, które rzuca widzowi wyzwanie, by spojrzał na napiętnowane obrazy i prosi go, by nie zatrzymywał się na swoim pierwszym wrażeniu – by zobaczył kobiecą formę nie w momentach seksualności, ale w momentach prawdy, intensywności i siły; by zobaczył kobietę dzierżącą broń; by zobaczył kobietę wyrażającą żywe, szczere emocje. To dzieło, która wzmacnia potencjał kobiet w XXI wieku, w każdej formie ich istnienia.

 

Afterparty: Noc z Brutality Garden

Wytwórnię założyli Łukasz Jędrzejczak i Jakub Ziołek – bydgoscy muzycy znani z takich składów jak m.in. T’ien Lai, ||ALA|MEDA|| i Javva. Artyści zaprezentują swoją selekcję muzyki tanecznej z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem wątków afrykańskich i latynoamerykańskich.

Na kilka godzin przeniesiemy się na plaże Rio de Janeiro, przedmieścia Lizbony, zatłoczone aglomeracje Durbanu i Kampali. Potańczymy do brazylijskiego funku, afro-house’u, kuduro, gqom. Nie zabraknie też szybkiego tempa footworku i singeli. Będzie słonecznie, energetycznie, pozytywnie i bardzo tanecznie!