4-8.12.2024 / Białystok

Konkurs Na Skraju – Eksperyment i Wideo-art

Rozpoczęcie: 8 grudnia 2022 18:00
Zakończenie: 8 grudnia 2022 20:10

Konkurs Na Skraju – Eksperyment i Wideo-art

Galeria Arsenał – elektrownia, ul. Elektryczna 13 (od Świętojańskiej), wstęp wolny                                8.12.2022, 18:00


PRECAUTIONARY MEASURE
reżyserzy: Lizzy Deacon, Ika Schwander
Niderlandy 2021, 14’

Po wygraniu sesji life coachingu w loterii w miejscowej świetlicy wiejskiej, Helen otrzymuje pomoc, której tak naprawdę nigdy nie potrzebowała. Wraz ze swoją life coach Hazel badają strategie uzdrawiania, aby poradzić sobie z lękiem, odrzuceniem i żalem, stawiając ważne pytanie, do kogo ten ból naprawdę należy.

HARDLY WORKING
reżyser: Total Refusal
zdjęcia: Total Refusal
muzyka: Adrian Hai
Austria 2022, 20’34”

Film rzuca światło na postacie, które zwykle pozostają w tle gier wideo: NPC. Są to non-player characters, potocznie zwane botami, które zaludniają cyfrowy świat jako statyści, aby stworzyć pozory normalności. Praczka, stajenny, zamiatacz ulic i stolarz są obserwowani z etnograficzną precyzją. To syzyfowe maszyny, których rutyna pracy, wzorce aktywności, a także błędy i usterki stanowią żywą analogię do pracy w kapitalizmie.

DOLL+: BODY TRANSMIGRATION IN ITS IDEAL FANTASY
身体进化幻想
reżyser: Ran Zhou
Kanada 2020, 13’22”

Plastikowe lalki tańczą na niebie do popowej piosenki. W postludzkim świecie idealne ciało powstaje z pomarańczowo-żółtego plastiku w fabryce w Chinach. Ta pozbawiona płci postać istnieje w wirtualnej przestrzeni, gdzie choroba, śmierć i estetyka są jedynie absurdalnymi pojęciami.

CLARICE INTO THE ABYSS
CLARICE DANS LES ABYSSES
reżyser: Philippe Roux
Francja 2021, 13’21”

Clarice nie pamięta. Zanurzona w świecie zapomnienia, wyrusza na poszukiwanie utraconej pamięci.38
reżyser: Joanna Rytel
Szwecja 2021, 13’

Każdy ma plany A, B, C i D. Mój plan polega na tym, żeby wszystkie moje plany zamienić w rzeczywistość jednocześnie. Jak inaczej zajść w ciążę z niepłodnym facetem?THE SOWER OF STARS
EL SEMBRADOR DE ESTRELLAS
reżyser: Lois Patiño
Hiszpania 2021, 25’

Przez miasto świateł podróżują dwa głosy.SWALLOW THE UNIVERSE
reżyser: Nieto
Francja 2021, 12’18”

Pełna rozmachu, awanturnicza saga o małym dziecku zagubionym w głębokich dżunglach Mandżurii. Jego nagła obecność wywołuje całkowitą anarchię w prymitywnym świecie fauny, który do tej pory był doskonale zorganizowany.

HIS NAME WAS CARGO
LO CHIAMAVANO CARGO
reżyser: Marco Signoretti
Włochy 2021, 17’28”

Włochy, koniec lat sześćdziesiątych. Do wioski na południu przybywa dwóch obcych ludzi: pierwszy ma kamerę filmową, drugi pistolet. Przemierzając to pustkowie, obaj będą mieli niespodziewaną okazję zmienić bieg historii.