7-11.12.2022 / Białystok

konkurs Niezależni – cz. 1

Rozpoczęcie: 5 grudnia 2013 17:45
Zakończenie: 5 grudnia 2013 19:45
Bilety: Bezpłatne
Lokalizacja: Camera Cafe ,ul. Lipowa 14/11 ,Białystok

konkurs Niezależni – cz. 1

WSPOMNIENIE POPRZEDNIEGO LATA / A MEMORY OF LAST SUMMER, reż. Ivo Krankowski, Kuba Gryżewski, 2013, 10’45’’, fabuła
zdjęcia:Tadeusz Kieniewicz

Krótkometrażowy film erotyczny. Warszawa, połowa lat 80-tych. Kiedy wydawało się, że świąteczny śledzik z rodzicami nie może być już nudniejszy, Basia niespodziewanie spotyka kogoś, kogo bardzo dobrze zna…

Kiedy będę ptakiem_1KIEDY BĘDĘ PTAKIEM , reż. Monika Pawluczuk, 2013, 28’, dokument
zdjęcia: Paweł Chorzępa

MuLa, kobieta z birmańskiego plemienia Kajan, od dwóch lat, z mężem i synami mieszka w Tajlandii. Po drugiej stronie granicy została jej jedyna córka, którą chciałaby sprowadzić do lepszego świata. Pełne niepokoju czekanie na nią, wyznacza rytm i atmosferę filmu.

toto_kadrTOTO, reż. Zbigniew Czapla, 2013, 12’, animacja
zdjęcia: Zbigniew Czapla

Pełna napięcia i grozy historia małego chłopca, podstępnie uwiedzionego przez cynicznego kolekcjonera kluczy. Uniwersalna opowieść o naiwności i bezpowrotnie utraconych, dziecięcych marzeniach.

mazurekMAZUREK , reż. Julia Kolberger, 2013, 30’00”, fabuła
zdjęcia: Jakub Giza

Urszula przygotowuje wielkanocne śniadanie na cześć córki i jej narzeczonego. Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że narzeczony jest od niej 30 lat starszy. Śniadanie zamienia się w kolację, a Urszula przeżywa najgorszy dzień w swoim życiu.

ziegenrot3ZIEGENORT, reż. Tomasz Popakul, 2013, 19’, animacja
zdjęcia: Tomasz Popakul

Połączenie kreskówki i elementów animacji 3D. W idyllicznej wiosce rybackiej, Fish Boy, pół-chłopiec, pół-ryba stawia czoło wyzwaniom dorastania oraz odrzuceniu w konserwatywnej społeczności. Jego ojciec chce, aby został rybakiem…