7-11.12.2022 / Białystok

konkurs Studenci – program I

Rozpoczęcie: 5 grudnia 2013 15:00
Zakończenie: 5 grudnia 2013 17:00
Bilety: Bezpłatne
Lokalizacja: Camera Cafe ,ul. Lipowa 14/11 ,Białystok

konkurs Studenci – program I

Zabicie ciotki 3ZABICIE CIOTKI / KILLING AUNTIE, reż. Mateusz Głowacki, 2013, 30′
zdjęcia: Kacper Sędzielewski

Jurek ma 23 lata, studiuje i mieszka z ciocią, która go utrzymuje. W poczuciu, że jest ona przyczyną i symbolem egzystencjalnej nudy i marazmu w jego życiu, sięga po młotek… Film oparty na niedokończonej powieści Andrzeja Bursy z 1957 roku.

Nasza zima zła 1NASZA ZIMA ZŁA / OUR BAD WINTER, reż. Grzegorz Zariczny, 2012, 21
zdjęcia: Weronika Bilska

Radka i Marzena wynajmują razem mieszkanie, obie są pielęgniarkami w szkole specjalnej, dorabiają też na odtruciach alkoholowych. Radka walczy o opiekę nad dzieckiem, Marzena wciąż nie ułożyła sobie życia. Pewnego dnia prosi Radkę o zastępstwo…
chytrusCHYTRUS / SLYBOOTS, reż. Paulina Wójcik, 2013, 3’02”
zdjęcia: Paulina Wójcik

Chytrus to krótka animacja 2D, w żartobliwy sposób demaskująca chciwość, przebiegłość i skłonność do podstępów, budzące się czasem w każdym z nas.

ythumb_sMATKA / MOTHER, reż. Łukasz Ostalski, 2013, 30′
zdjęcia: Sławomir Witek

Małgorzata, ważny polityk, jedzie do domu nad jeziorem. Jej syn narkoman potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi o wsparcie córkę. Na miejscu odkrywają półprzytomnego chłopaka i zmasakrowane ciało dziewczyny…

nasza klatwa (2)

NASZA KLĄTWA / OUR CURSE, reż. Tomasz Śliwiński, 2013, 27′
zdjęcia: Tomasz Śliwiński, Magda Hueckel

Reżyser filmu, wraz z żoną musi zmierzyć się z rzadką, nieuleczalną chorobą dziecka – Klątwą Ondyny (Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hipowentylacji). Chorzy podczas snu przestają oddychać i muszą być dożywotnio wspomagani respiratorem.


Święto Zmarłych 2ŚWIĘTO ZMARŁYCH / ALL SOULS’DAY, reż. Aleksandra Terpińska, 2012, 18′
zdjęcia: Bartosz Bieniek

Urodzić się w Święto Zmarłych to paradoks, z którym trzeba się mierzyć raz do roku. To radość urodzinowego dnia i smutek za tymi, co odeszli. To także moment przełomowy, bo główna bohaterka spróbuje rozwiązać niektóre ze swoich problemów i… dorośnie.