7-11.12.2022 / Białystok

Maria Dek: Ilustracje

Rozpoczęcie: 9 czerwca 2021
Zakończenie: 13 czerwca 2021
Kategoria: 2021 Wystawa
Lokalizacja: Klub Fama

Maria Dek: Ilustracje

Prace Marii Dek są bardzo mocno powiązane i osadzone w świecie natury, który dla artystki jest największą inspiracją. W jej wizualnych opowieściach spotkacie barwne ptaki, malutkie żuczki, płochliwe jelenie i wiele innych zwierząt. Zwierzęcy bohater to nieodłączny element pracy artystki. Świat ilustracji zaprasza odbiorców do wyruszenia na duże i małe przygody. Prace prezentowane na wystawie pochodzą z książek wydanych przez Marię Dek w ciągu ostatnich lat. Kilka z nich powstało jako ilustracje plakatowe.

Maria Dek
Autorka i ilustratorka książek, absolwentka University of the Arts London oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jej książki wydawane są na całym świecie, m.in. we Francji, Szwecji, Hiszpanii, Holandii, USA, Kanadzie, Korei Południowej i Chinach. Mieszka i tworzy w Puszczy Białowieskiej. Uwielbia prowadzić warsztaty z dziećmi. Prywatnie mama Julka.

Książki, do których stworzyła zarówno teksty jak i ilustracje: „A Walk in the Forest”, „Kiedy będę Duży”, „Malo and the-merry-go-round”, „Kto odwiedził Muchomorka?” i „Przeplatalińscy”.
Książki, do których stworzyła ilustracje: „Paskudki słowiańskie”, „Czary na Białym”, „Ole! Hiszpania dla dociekliwych”, „Good Morning, Neighbor”, “Look, it’s raining”, „Grandpa Seeds” i „Where the World Ends”.