7-11.12.2022 / Białystok

Masterclass: Michaela Müller

Rozpoczęcie: 5 grudnia 2018 15:15
Zakończenie: 5 grudnia 2018 16:15
Kategoria: Pokazy specjalne

Masterclass: Michaela Müller

Zapraszamy na Masterclass szwajcarskiej artystki Michaeli Müller, reżyserki obsypanych nagrodami filmów Miramare i Airport!

Masterclass: Michaela Müller

5 grudnia 2018, godz. 15.15
Supraśl / Liceum Plastyczne, Plac Kościuszki 1, Sala Filmoteki Szkolnej
wstęp wolny

Współorganizacja: Ambasada Szwajcarii w Polsce

Michaela Müller urodziła się w St. Gallen w Szwajcarii. Posiada tytuł magistra animacji i nowych mediów Academy of Fine Arts w Zagrzebiu oraz dyplom nauczyciela rysunku i rękodzieła Lucerne University of Applied Sciences and Arts.
Lubi łączyć farbę i taśmę filmową. Tworzone przez siebie krótkometrażowe animacje i instalacje często wykorzystuje np. w operze czy perfomansie. Jej film Miramare miał swoją premierę podczas Festiwalu Filmowego w Cannes w 2010 roku. Od tego czasu był pokazywany na ponad 100 festiwalach, zdobywając 18 nagród, w tym Grand Prix na Animateka International at the Animation Festival w Ljubljanie, Golden Centaur (najlepszy debiut filmowy) na Message to Man Film Festival w Sankt Petersburgu oraz Swiss Film Prize Quartz. W 2012 roku, jako rezydentka Location One w Nowym Jorku, wystawiła animowane instalacje Transit i Conductivity. W Zagrzebiu, z tancerzem Zrinką Šimičićem Mihanovićem i artystą dźwiękowym Fa Ventilato stworzyła spektakl multimedialny Trag/Trace/Spur. W 2015 roku wykorzystała malowane animacje w operowej produkcji Orlando G. F. Haendla (premiera w Madlenianum w Belgradzie). Jej film animowany Airport miał premierę w 2017 roku na Animafest Zagreb i znalazł się wśród filmów oficjalnie wybranych na Toronto International Film Festival, Annecy International Animation Festival, DOK Leipzig, Slamdance oraz Nashville Film Festival. Zdobył wiele nagród, w tym Swiss Film Award Quartz for Animation oraz Silver Hugo za najlepszą animację na Chicago International Film Festival.

Filmografia:
Miramare, 35mm, 8’ (2010)
Airport, DCP, 10’35” (2017)