4-8.12.2024 / Białystok

Masterclass + Q&A: Marcin Łuczaj / New Europe Film Sales: W gąszczu festiwali

Rozpoczęcie: 8 grudnia 2023 17:00
Zakończenie: 8 grudnia 2023 18:00
Kategoria: 2023 Spotkanie Wykład
Lokalizacja: Camera Cafe

Masterclass + Q&A: Marcin Łuczaj / New Europe Film Sales: W gąszczu festiwali

Masterclass + Q&A: Marcin Łuczaj / New Europe Film Sales: W gąszczu festiwali

8.12.2023, 17:00
Camera Café, ul. Lipowa 14 lok. 11
wstęp wolny

Czym jest udany film krótkometrażowy i czy można wyróżnić się spośród 5000 zgłoszeń nadsyłanych co roku na największe festiwale? Czy to loteria? Jakie są nowe trendy? Jaka jest różnica między festiwalami, a apetytem kupujących? Podczas seminarium (panelu) poruszone zostaną kwestie współpracy z agentami sprzedaży. Gdzie i kiedy ich szukać? Jaka jest rola agenta na różnych etapach projektu? Jak znaleźć odpowiedniego agenta dla swojego filmu? Jak przygotować się do premiery? Co wypada, a czego nie wolno robić w pracy z agentem, a także: strategie festiwalowe, marketing i pitchingi.

New Europe Film Sales to niezależna firma butikowa zajmująca się sprzedażą i produkcją filmów. Marcin Łuczaj jest w niej odpowiedzialny za produkcję i pozyskiwanie klientów. Pracował m.in. przy takich filmach jak „Lamb” (A24), „The Disciple” (Netflix original), „Housekeeping for Beginners” (Focus Features / Universal) oraz hicie festiwalu w Cannes – „Godland”.

Marcin Łuczaj
Od 2016 roku pracuje w New Europe Film Sales, gdzie odpowiada za zakupy i rozwój, a także finansowanie i koprodukcję nowych projektów. W 2021 roku został wybrany przez Screen International jednym z Liderów Przyszłości 2021. Od lat współpracuje z wieloma rynkami koprodukcyjnymi, pracując jako programista, konsultant i wykładowca dla Cinemart na Rotterdam Film Festival, Hubert Bals Fund, Torino Film Lab Script Lab, When East Meets West, EAVE i MIDPOINT. W latach 2020-2022 był konsultantem kreatywnym w jednej z największych firm inwestycyjnych w branży filmowej, Anton Corp w Londynie, gdzie odpowiadał za europejskie koprodukcje i ich finansowanie. Marcin jest również stałym współpracownikiem wiodącej polskiej firmy produkcyjnej Madants. Przez lata był zaangażowany w wiele projektów jako konsultant finansowy i producent wykonawczy, wprowadzając współpracowników i finansistów do projektów takich jak „Lamb” (A24), „Corpus Christi” (nominacja do Oscara), a ostatnio „Housekeeping for Beginners” (Focus Features/Universal).