7-11.12.2022 / Białystok

Midnight shorts vol. II

Rozpoczęcie: 4 grudnia 2013 22:30
Zakończenie: 5 grudnia 2013 00:30
Bilety: Bezpłatne
Lokalizacja: Zmiana Klimatu ,ul. Warszawska 6 ,Białystok

Midnight shorts vol. II

Po ubiegłorocznym sukcesie MIDNIGHT SHORTS podczas ŻUBROFFKI, filmowe potwory i dziwadła powracają! Nawiązując do legendarnych nowojorskich pokazów kina niezależnego i undergroundowego, przygotowaliśmy specjalny, dwugodzinny program, składający się ze współczesnych obrazów, przywołujących dawny kult midnight movies! Co ciekawe, wiele z tych filmów zostało zauważonych przez selekcjonerów światowych festiwali, co dowodzi, że kino kultowe wraca do łask, a ŻUBROFFKA macza w tym palce!

W tym roku znowu udowodnimy, że kino klasy B potrafi być inspirujące, a współcześni twórcy potrafią bawić się kinem gatunku. Powrócą więc potwory, o jakich nawet nie śniliście. A skoro festiwal odbywa się w okresie przedświątecznym, na dobry początek choinki będą… zabijać swoich właścicieli (zwycięzca Sundance – „Treevenge”). A z innych atrakcji: bezdomny z głową kota będzie prześladować młodą parę („Cat Sick Blues”), pluszowa godzilla naruszy spokój małego miasteczka („The Elaborate End of Robert Ebb”), swoją cegiełkę do dzieła zniszczenia dołoży mały kotek, terroryzujący poczciwą właścicielkę („Tibs”)! To jednak nie wszystko! Krew na ekranie rozleje wschodni mistrz sztuk walki, którego bronią jest ogromny ekhem… (selekcja Cannes – „La Bifle”), norweski kochanek kanibal i kolekcjoner damskich piersi („bOsOm”) oraz magiczny likier, pobudzający zabójcze macki („Perfect Drug”). To tylko część kryminalnych profili bohaterów, którzy pozostaną na długo w Waszych głowach. Szykujcie się na magię dawnego kina niezależnego i buntowniczego, z odpowiednim miksem humoru, strachu i szalonej zabawy.

 Zwiastun programu

Program:

The Elaborate End of Robert Ebb, reż./dir. Clément Bolla, François-Xavier Goby, Matthieu Landour, Wielka Brytania/Francja, 2012, 12’
Tibs, reż./dir. Sam Huntley, Wielka Brytania, 2013, 3’
Treevenge, reż./dir. Jason Eisener, USA, 2008, 16’
bOsOm, reż./dir. Justin Pechberty, Francja, 2010, 17’
Awfully deep, reż./dir. Daniel Florêncio, Wielka Brytania/Brazylia, 2010, 13’
TUB, reż./dir. Bobby Miller, USA, 2010, 12’
Cat Sick Blues, reż./dir. Dave Jackson, Australia, 2012, 10’
Angst, Piss & Drid, reż./dir. Fredrik Hana, Norwegia, 2012, 19’
Perfect drug, reż./dir. Toon Aerts, Belgia, 2012, 14’
La Bifle, reż./dir. Jean Baptiste Saurel, France, 2012, 25’