4-8.12.2019 / Białystok

Oscar nominees: Animated shorts

Rozpoczęcie: 7 grudnia 2013 20:00
Zakończenie: 7 grudnia 2013 21:00
Bilety: Bezpłatne
Kategoria: Pokazy specjalne
Lokalizacja: Kino Forum ,ul. Legionowa 5 ,15-281 ,Białystok

Oscar nominees: Animated shorts

Pokaz zestawu Oscarowe nominacje: Film animowany

Białystok szczyci się wieloma, pochodzącymi stąd świetnymi animatorami, a jeden z nich, Tomasz Bagiński, był nawet dwukrotnie nominowany do Oscara. Z przyjemnością zapraszamy więc na pokaz animacji nominowanych do Oscara w 2013 roku, który zaprezentujemy dzięki współpracy z dystrybutorem ShortTV.

W ubiegłym roku statuetkę zgarnął „Paperman”, film który w internecie obejrzało kilkanaście milionów ludzi. W tym roku nominacje zdominowali młodzi amerykańscy animatorzy, warto więc przyjrzeć się, kto niedługo będzie przygotowywał wielkie hity dla Pixara czy Disneya. Na ekrany powróciła znana całemu światu Maggie Simpson w animacji Davida Silvermana, odpowiedzialnego choćby za pełnometrażowy „The Simpsons Movie”. O nagrodę walczył też „Fresh Guacamole” w dir. PES czyli artysty Adama Pesapene. Z kolei pracujący dla Disneya Minkyu Lee, walczył o statuetkę swoim filmem „Adam and Dog” traktującym o przyjaźni ludzi i zwierząt. Na nagrodę liczył też Brytyjczyk Timothy Reckart, absolwent londyńskiej szkoły filmowej.

Zestaw nominowanych do Oscara filmów to najwyższa półka światowej animacji – prace doświadczonych talentów oraz obiecujących naturszczyków, którzy przebojem zdobywają międzynarodowy rynek.

 

W programie:

Head Over Heels, reż./dir. Timothy Reckart, Wielka Brytania, 10’

Maggie Simpson in The Longest Daycare, reż./dir. David Silverman, USA, 5’

Paperman, reż./dir. John Kahrs, USA, 7’

Fresh Guacamole, reż./dir. PES, USA, 2’

Adam and Dog, reż./dir. Minkyu Lee, USA, 16’