2-6.12.2020 / Białystok

Podlaskie Śniadanie Filmowe

Rozpoczęcie: 7 grudnia 2018 11:00
Zakończenie: 7 grudnia 2018 12:30
Kategoria: Pokazy specjalne
Lokalizacja: Klub Fama

Podlaskie Śniadanie Filmowe

Specjalnie wybrane filmy krótkometrażowe oraz lokalne przysmaki, abyście mogli poznać Podlasie z każdej smakowitej strony!

Podlaskie Śniadanie Filmowe

7 grudnia 2018, godz. 11:00
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Podlasie inspiruje filmowców! Nie tylko tych z regionu ale także z Polski i świata. Dlatego w ramach ŻUBROFFKI zapraszamy na poranną ucztę złożoną z krótkometrażowego kina realizowanego w urokliwych podlaskich krajobrazach oraz smakach.
W ramach pokazu zaprezentujemy filmy twórców związanych z akcją Filmowe Podlasie Atakuje!, która w pozytywny sposób promuje północno-wschodnią Polskę. Inicjatywa powstała na Podlasiu, gdzie współistnieje wiele kultur i religii, ale Podlasie to nie tylko prowincjonalne pogranicze, przyroda, lasy, żubry czy żaby. Mieszka tu wielu twórczych i obdarzonych wyobraźnią ludzi, którzy kręcą filmy, czerpiąc inspirację z tego regionu. FPA! to mieszanka humoru, czystej, spontanicznej energii i mocy. Będą też filmy nakręcone w naszym regionie.
Jak to u nas na Podlasiu, przyjemnościom dla duszy i umysłu powinny towarzyszyć jeszcze większe przyjemności dla ciała! Oprócz specjalnie wybranych filmów krótkometrażowych przygotowaliśmy także trochę lokalnych przysmaków do picia i jedzenia, żebyście poznali Podlasie z każdej smakowitej strony.

Kurator: Krzysztof Sienkiewicz

Współorganizatorzy:
Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI
LokalniNaturalni.pl – lokalny targ online


Program:

Intro FPA!
Lowlanders – The Urban Tribe, Krzysztof Kiziewicz & Radovan Lee, 4’07”
Umowa, Ewa Smyk, 5’
Nic nowego pod słońcem, Damian Kocur, 25’
Raz dwa zero, Anna Pawluczuk, 15’
Szeptuchy, Marek Włodzimirow 12’
Rudaki, Ireneusz Prokopiuk, 9’