9-13.06.2021 / Białystok

ŻUBROFFKA Special: Pokaz Filmy członków Jury cz. 1 + Q&A

Rozpoczęcie: 13 czerwca 2021 14:30
Zakończenie: 13 czerwca 2021 17:00
Lokalizacja: Kino Forum

ŻUBROFFKA Special: Pokaz Filmy członków Jury cz. 1 + Q&A

ŻUBROFFKA Special: Pokaz filmów członków Jury cz. I + Q&A (95’)
Kino Forum, ul. Legionowa 5, wstęp wolny
13.06.2021, 14:30

Lekcja miłości
reż. Małgorzata Goliszewska, Katarzyna Mateja, Polska 2019, 65’

Przez całe życie Jola robiła tylko to, czego oczekiwali od niej inni. Jako matka sześciorga dzieci i żona porywczego męża codziennie robiła makijaż, wkładała kolorowe ubrania i udawała, że wszystko jest w porządku. Jednak pewnego dnia coś w niej pęka – Jola odnajduje w sobie siłę, aby odejść od męża i zacząć żyć pełnią życia. Spotyka się z przyjaciółkami, tańczy w Kawiarni Uśmiech, pisze wiersze i piosenki. Śpiewa o miłości – uczuciu, o którym zawsze marzyła, ale nigdy go nie zaznała. Niespodziewanie spotyka Wojtka, który traktuje ją jak królową. Czy będzie umiała otworzyć się na miłość, po raz pierwszy w swoim życiu?

Konstruktor
reż. Piotr Dylewski, Polska 2016, 20’
Wiktor i Ewa wiodą wspólne życie nie zawsze usłane różami. Wiktor wymaga od Ewy nie tylko posłuszeństwa, ale i większej empatii, zrozumienia emocji. Jego manipulacje i próby wpływu na osobowość Ewy nie przynoszą pożądanych efektów, więc stara się radykalnie zmienić swoją partnerkę. To historia zgubnego wpływu na charakter drugiej jednostki, ukazana w klimacie vintage fiction, czyli sci-fi z muzyką lat 80.

Do serca twego
reż. Ewa Borysewicz, Polska 2013, 10’
Był on przystojny, kruczoczarne miał włosy, przy huśtawce stał. Uśmiechał się, aż oczy stawały dęba. Kolorowo było – taką schizę potrafił urządzić, że co powiedział, to zrobiła. Słuchać chciała bajek jego, by gadał aż do nocy. On udka jej zajadał ze smakiem. Aż całe jej nadzieje stracił. Niewybaczalnej zdrady już mu nie odpuściła. Animacja Ewy Borysewicz to świecka litania i niesiona echem po blokowisku historia uczucia, które spotkało gorzkie rozczarowanie.