2-6.12.2020 / Białystok

Pokaz gruzińskich filmów z Batumi Art-House Film Festival

Rozpoczęcie: 5 grudnia 2013 17:00
Zakończenie: 5 grudnia 2013 19:00
Bilety: Bezpłatne
Lokalizacja: Narewka / Gminny Osrodek Kultury ,Nowa 3a ,narewka

Pokaz gruzińskich filmów z Batumi Art-House Film Festival

W tym roku, na festiwalu ŻUBROFFKA zaprezentowana zostanie selekcja gruzińskich filmów krótkometrażowych z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Artystycznych Batumi. Festiwal po raz pierwszy odbył się w 2006 roku i szybko stał się głównym wydarzeniem filmowym w Gruzji. MFFA od lat współpracuje z Polską, prezentując polskie produkcje i zapraszając do Batumi takich gości jak K. Zanussi, Z. Rybczyński, J. Radziwiłowicz, J. Stuhr, czy P. Pawlikowski.

Przygotowany na ŻUBROFFKĘ zestaw to filmy z 2012 i 2013 roku. Niektóre z nich („Doctor”, „Most Previous”) dotykają współczesnych problemów społecznych, życia młodego pokolenia. Z kolei „Black Mulberry” to typowe love story, portretujące młodą parę i ich związek na odległość.

Gruzińska kinematografia, dzięki działalności narodowego centrum filmowego, jest coraz bardziej widoczna na międzynarodowej mapie filmowej, podnosząc się z zapaści po upadku bloku wschodniego. Młode pokolenie prezentuje nową wizję i podejście do kina, odcinając się od starych mistrzów.

Mamy nadzieję, że nasz wybór (filmy głównie młodych twórców) spodoba się białostockiej publiczności. W imieniu naszego festiwalu chciałbym serdecznie podziękować ŻUBROFFCE za okazję do zaprezentowania gruzińskich filmów polskiej i międzynarodowej publiczności.

 

Program:

Doctor, 25’
Most Precious, 28’
Sazamatro, 10’
Black Mulberry, 21’
Before Two Weeks, 28’