4-8.12.2024 / Białystok

Uroczyste zamknięcie Festiwalu: ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Rozpoczęcie: 8 grudnia 2013 19:00
Zakończenie: 8 grudnia 2013 22:00
Bilety: Kasa kina forum: 15.00 zł
Lokalizacja: Kino Forum ,ul. Legionowa 5 ,Białystok

Uroczyste zamknięcie Festiwalu: ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

sofa_surfers_118TRAINS OF THOUGHTS/METRO MYŚLI live film remix feat. SOFA SURFERS

(Timo Novotny, Markus Kienzl & Wolfgang Frisch)

 

Po intensywnie przeżytym Festiwalu, projekcjach ponad 200 krótkometrażówek z całego świata, pięciu emocjonujących konkursach filmowych, koncertach, warsztatach i wystawach, czas na ukoronowanie całości, czyli wręczenie nagród. Na zakończenie uroczystej Gali, gdy poznamy już głównych Laureatów ŻUBROFFKI, przygotowaliśmy filmowo – muzyczne wydarzenie: TRAINS OF THOUGHTS/METRO MYŚLI live film remix feat. SOFA SURFERS!

Światowa premiera projektu odbyła się podczas otwarcia Austriackiego Pawilonu w ramach Biennale w Wenecji. Ten jedyny w swoim rodzaju projekt wykorzystuje możliwości współczesnych technologii, łącząc je z doświadczeniem widza kina niemego i traperów, poruszających się w muzycznych przestrzeniach dubu, trip hopu, elektroniki, ambientu i break beatu, podszytych mocnym i głębokim basem.

 

Reżyser „Trains of Thoughts/Metro myśli” Timo Novotny, razem z pozostałymi członkami zespołu SOFA SURFERS – Markusem Kienzlem i Wolfgangiem Frischem przyjadą do Białegostoku po występach na najważniejszych światowych festiwalach filmowych m.in. w Karlowych Varach i Amsterdamie. „Metro myśli” zabierze publiczność w niezapomnianą podróż kolejami podziemnymi światowych metropolii: Nowego Jorku, Moskwy, Tokio…  Reżyser „miksuje” miasta poprzez wspólny dla nich środek komunikacji – metro.

Pokaz to nie tylko doświadczenie filmowe, ale także spotkanie z muzycznym geniuszem, zespołem SOFA SURFERS, znanym z łączenia takich gatunków jak dub, eksperymentalny rock, elektronika czy trip-hop, często nazywanym austriackim Massive Attack. Zespół, wraz z duetem Kruder & Dorfmeister, to pionierzy i najbardziej wpływowi artyści wiedeńskiej sceny dub, znani z licznych solowych projektów (Markus Kienzl, I-Wolf). Mieli oni szczególny wpływ na zjawisko określane mianem „Vienna Sound”, które w znaczący sposób wpłynęło na oblicze współczesnej muzyki.