7-11.12.2022 / Białystok

Warsztaty dziennikarskie

Rozpoczęcie: 2 grudnia 2015 16:00
Zakończenie: 6 grudnia 2015 17:15
Kategoria: Warsztaty

Warsztaty dziennikarskie

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE
prowadzenie: Jakub Socha
miejsce: Białystok
Udział w warsztatach: 30 zł (opłata w kasie kina Forum)

Czy można kogoś nauczyć pisać o filmie? Nie wiem, wiem jednak, że o samym pisaniu o filmie można zwyczajnie pogadać i podyskutować. Na warsztatach postaramy się przyjrzeć różnym strategiom, stylom, trikom, które wykorzystują krytycy. Zastanowimy czym się różni krytyk od recenzenta, eseista od felietonisty, rozmówca od wywiadowcy. Przyjrzymy się tekstom uznanych autorów i porozmawiamy o pracach, które w trakcie warsztatów napiszą ich uczestnicy. A wszystko w oparciu o bogaty program tegorocznego Festiwalu ŻUBROFFKA.

Jakub Socha – absolwent filmoznawstwa UAM. Krytyk filmowy, kieruje działem filmowym w dwutygodnik.com. Zwycięzca konkursu im. Krzysztofa Mętraka (2007). Współzałożyciel nieistniejącej już „Gazety Filmowej”. Publikował w w „Filmie”, „Kinie”, „Filmwebie”, „Gazecie Wyborczej”. Współautor książki „DOCąd. Rozmowy z polskimi dokumentalistami” oraz tomów „Polskie kino niezależne” oraz „Nie chcę spać sam. Kino Tsai Ming – Lianga”.

Zgłoszenia i pytania związane z warsztatami prosimy kierować na adres: warsztaty@zubroffka.pl lub kino@bok.bialystok.pl, lub numer telefonu: 85 746 13 15
Pobierz formularz zgłoszeniowy i harmonogram warsztatów!
warsztaty dziennikarskie