7-11.12.2022 / Białystok

CASTING: Warsztaty filmowe dla seniorów

Rozpoczęcie: 3 grudnia 2014 19:55
Zakończenie: 7 grudnia 2014 10:54
Kategoria: Warsztaty

Warsztaty filmowe dla seniorów
CASTING
Prowadzenie/Hosts: Marcin Filipowicz
Białystok, 3-7.12.2014

Podczas warsztatów postaramy się pokazać światu, że bycie seniorem to: „więcej oleju w głowie, święty spokój i pełnia życia”, czyli najlepszy czas aby zająć się realizacją filmów!
Tematem warsztatów będzie CASTING. Wspólnie zrobimy krótki film fabularny, który – bazując na elemencie castingu – stanie się zabawnym, lecz mądrym pastiszem polskiego kina. Na początku podzielimy się na grupę twórców i grupę aktorów. Aktorzy wcielą się w role swych ulubionych polskich bohaterów. Sięgniemy po kultowe sceny z filmów Wajdy, Polańskiego, Piwowskiego, Kieślowskiego i innych mistrzów kina. Powtórzymy najlepsze momenty z „Rejsu”, „Człowieka z Marmuru” czy „Noża w wodzie”… Grupa twórców zadba o efekt artystyczny. Część kostiumów wypożyczymy z teatru, część znajdziemy we własnych szafach. Jeśli każdy z uczestników przyniesie coś od siebie, stworzymy jedną wspólną rodzinę, bawiącą się w kino. Mile widziane domowe przetwory, marynowane grzyby i inne domowe specjały. Jak wiadomo, tworzenie kina to połączenie dobrej zabawy i ciężkiej pracy zespołowej. Takie też będą nasze wspólne warsztaty.
Marcin Filipowicz (’85) – reżyser filmowy, fotograf, podróżnik. Skończył reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, jest też absolwentem Mistrzowskiej Szkoły Andrzeja Wajdy. Stypendysta Prezydenta Miasta Krakowa, Telewizji Polskiej oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Zrealizował filmy dokumentalne na Syberii („7109 km”), Kubie („Mój tata Lazaro”), w Serbii („Coffee & Cigarettes”) i Polsce („Trampkarze”). Fotografował m.in. w Mongolii, Nepalu i USA. Za swoje szkolne krótkometrażowe fabuły i dokumenty otrzymał wiele nagród. Obecnie pracuje nad pełnometrażowym debiutem fabularnym.

 

www.marcinfilipowicz.com