7-11.12.2022 / Białystok

Warsztaty filmu dla seniorów: Pane Doktore!

Rozpoczęcie: 7 grudnia 2016 09:00
Zakończenie: 11 grudnia 2016 23:00
Kategoria: Warsztaty
Lokalizacja: Pałac Branickich

Prowadzenie: Andrej Kolenčík                                                                           7-11.12.2016

Nie każdy wie, że ojcem doktora House’a był słynny dr Štrosmajer – ortopeda w czeskim szpitalu na peryferiach w miasteczku Bor, a matką – siostra oddziałowa Danuta Dębska (później Tretter) ze szpitala w podwarszawskim miasteczku Leśna Góra. Jednak wszystkich może zainteresować fakt, że młodzi poznali się w ramach studiów na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku!
Zdobywca nagrody Złotego Jajka na Festiwalu Emira Kusturicy (Küstendorf Film Festival) Andrej Kolenčík postara się wspólnie z białostockimi seniorami zrekonstruować to spotkanie w krótkometrażowym filmie fabularnym zrealizowanym we wnętrzach Pałacu Branickich – Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku!
Andrej Kolenčík
Reżyser i artysta wizualny, nazywany Admirałem. Studiował projektowanie graficzne w Szkole Sztuki Użytkowej, jest absolwentem Akademii Sztuk Scenicznych w Bratysławie w dziedzinie animacji. Studiował także na RITS w Brukseli w ramach programu Erasmus i odbył staż w Akademii Sztuk Pięknych i Projektowania w Bratysławie. Obecnie pracuje jako niezależny reżyser filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych, a także teledysków i reklam. Jako artysta wizualny zajmuje się ilustracją. Przez 6 lat był dyrektorem programowym na znanym międzynarodowym festiwalu animacji Fest Anca. W 2014 roku został wybrany do Berlinale Talentów. W 2015 roku założył własną firmę producencką o nazwie Admiral Films.

 

Współpraca: Muzeum Historii Medycyny i Farmacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku