4-8.12.2024 / Białystok

ŻUBROFFKA Special: Wszystkie kolory jesieni

Rozpoczęcie: 7 grudnia 2023 18:00
Zakończenie: 7 grudnia 2023 19:30

ŻUBROFFKA Special: Wszystkie kolory jesieni

ŻUBROFFKA Special: Wszystkie kolory jesieni życia

7 grudnia 2023, godz. 18:00
Sokółka / Sokólski Ośrodek Kultury, Plac Kościuszki 24
wstęp wolny

Świętujemy pięciolecie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Seniora i z tej okazji, w ramach ŻUBROFFKI, z Uniwersytetem Trzeciego Wieku zapraszamy na pokaz trzech ciepłych i nagradzanych krótkometrażowych opowieści o ludzkich potrzebach, troskach i marzeniach.

Na początku do swojego świata zabierze nas Amelia (świetna Katarzyna Figura w filmie „Victoria” Karoliny Porcari), atrakcyjna kobieta w średnim wieku, żona rekonstruktora średniowiecznych bitew. Ich małżeństwo stopniowo popada w rutynę, a przy tym nie daje kobiecie seksualnego spełnienia. Bohaterka nie jest nawet świadoma własnych pragnień i potrzeb, ale wkrótce to, co pozostawało uśpione, zacznie budzić się wraz ze znalezieniem tajemniczej przesyłki pod drzwiami mieszkania.
Później, dzięki Wiktorowi i jego rodzinie (w roli matki w „Być kimś” Michała Toczka jak zawsze doskonała Jowita Budnik) zajrzymy do mieszkania, które niegdyś należało do Lecha Wałęsy, prostego elektryka, który został prezydentem Polski, symbolem wolności i legendą. Dziś pod oknami lokum na zwykłym popeerelowskim osiedlu zjawiają się gnane ciekawością wycieczki. Może nowi lokatorzy mogą na tym jakoś skorzystać?
Na zakończenie wybierzemy się w podróż z Zofią i Anią, bohaterkami „Moich starych” Nataszy Parzymies, brawurowo zagranymi przez mistrzynie polskiego kina Dorotę Pomykałę i Dorotę Stalińską. Obie kobiety spróbują sobie przypomnieć, co je niegdyś łączyło.

Program:
Victoria, Karolina Porcari, Polska 2022, 28′
Być kimś/Be Somebody, Michał Toczek, Polska 2023, 26′
Moje stare/My old Gals, Natasza Parzymies, Polska 2023, 25′