7-11.12.2022 / Białystok

YOUNG FATHERS // afterparty CAIRO LIBERATION FRONT @ ŻUBROFFKA

Rozpoczęcie: 5 grudnia 2014 23:00
Zakończenie: 6 grudnia 2014 03:00
Bilety: Przedsprzedaż: 15.00 zł W dzień wydarzenia: 20.00 zł
Kategoria: Koncert
Lokalizacja: Klub Fama ,ul. Legionowa 5 ,Białystok

YOUNG FATHERS // afterparty CAIRO LIBERATION FRONT @ ŻUBROFFKA

YOUNG FATHERS (UK) // afterparty CAIRO LIBERATION FRONT (NLD) 
5 grudnia 
godz. 23:00 klub FAMA
bilety: 15 zł/20 zł

Young Fathers
Zdobywcy tegorocznej Mercury Prize i jedni z najoryginalniejszych przedstawicieli współczesnej niezależnej muzyki hip hopowej, których koncerty porównuje się do występów… Beastie Boys! Zespół w składzie: Alloysious Massaquoi, Kayus Bankole i ‚G’ Hastings powstał w 2008 roku, zadebiutował płytą „Inconceivable Child… Conceived” i szybko znalazł się w ścisłym gronie 10 kapel, zalecanych przez angielskich krytyków do obowiązkowego zobaczenia na żywo! 

Wydana w 2014 roku płyta „Dead” to pierwszy pełnowymiarowy album tria z Edynburga. Usłyszymy tu głównie hip-hop, ale Young Fathers nie unikają też „romansu” z popem, bo – jak sami twierdzą – ich muzyka jest po prostu wolna. Być może to „psychodeliczny hip hopowy boysband”? Kto wie. „Młodzi Tatusiowie” wymykają się wszelkim szufladkom, mieszają akustyczne, afrykańskie brzmienia z ciężką elektroniką, częstują słuchaczy minimalizmem, by za chwilę wciągnąć ich w muzyczny trans. Wszyscy są także wokalistami, robiącymi ze swoimi głosami absolutnie wszystko – od melorecytacji, przez rapowanie po klasyczny śpiew! O tym, że album „Dead” zachwycił nie tylko słuchaczy, ale i krytyków, świadczy prestiżowa nagroda Mercury, przyznawana od ponad 20 lat. Mercury Prize, odpowiednik literackiej Booker Prize i artystycznej Turner Prize, honoruje najlepszą płytę roku, nagraną przez artystę z Wielkiej Brytanii i Irlandii. Zwycięzca wybierany jest spośród 12 najlepszych, wyselekcjonowanych wcześniej albumów. Nagrodzeni w październiku Young Fathers zadeklarowali, że nagrodę (20 tysięcy funtów) przeznaczą na nagranie nowej płyty.
www.young-fathers.com

Cairo Liberation Front
Wywodzący się z podwórek Kairu CLF to głos egipskiej rewolucji, promotor muzycznej arabskiej wiosny! Pionierzy cha3bi elektro, szeroko opisywani na łamach „New York Timesa”, „The Guardian”, „Afropop Worldwide” i „Okay Africa”, używają złamanego oprogramowania; łączą amerykański hip-hop, eurohouse i arabskie rytmy. To nieokiełznana moc punkrockowych imprez i wczesnych imprez house. To tak, jakby Omar Souleyman i Apex Twin spotkali się na jednym weselu… Kolektyw znany jest z mocno energetycznych występów, które można było zobaczyć w wielu europejskich klubach undergroundowych i na festiwalach – w pierwszym roku swojej działalności zagrali na Starym Kontynencie ponad 40 razy! Na scenie pojawiają się z DJ-em i MC, czasami towarzyszą im tancerki brzucha i przyjaciele. Dołącz do rewolucji i zakrzyknij „Yalla!”.
www.cairoliberationfront.com