4-8.12.2024 / Białystok

ŻUBROFFKA fiesta tropical: Luca Durán (CO), Dj Raff (CL), Tiraya (VE)

Rozpoczęcie: 8 grudnia 2023 22:30
Zakończenie: 8 grudnia 2023 23:55
Kategoria: 2023 Koncert
Lokalizacja: Klub Fama

ŻUBROFFKA fiesta tropical: Luca Durán (CO), Dj Raff (CL), Tiraya (VE)

ŻUBROFFKA fiesta tropical: Luca Durán (CO), Dj Raff (CL), Tiraya (VE)

8.12.2023, 22:30
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł/przedsprzedaż, 40 zł/w dniu koncertu – kasa Forum + bilety.bok.bialystok.pl

ŻUBROFFKA fiesta tropical to różnorodna, radosna i wolna od dźwiękowych uprzedzeń przestrzeń, gdzie brzmienie basu tropików rozgrzeje do czerwoności parkiet Famy! Spotkajmy się, aby tańczyć, świętować i cieszyć się nocą! Na bogatą muzyczną propozycję złożą się tropikalne rytmy i elektroniczne latynoskie perełki, a dostarczą je Wam: mieszkający na co dzień w Madrycie wenezuelski DJ i producent TIRAYA, chilijski DJ i producent DJ RAFF z Londynu oraz szwajcarsko-kolumbijski producent LUCA DURAN! Cumbia, funk, latin, boogaloo, hip-hop, baile funk, juke, bhangra, trap, bass-heavy ghetto i techno uczynią tę grudniową noc najgorętszą nocą roku!

LUCA DURÁN (Kolumbia)
Po serii znakomitych EPek Luca Durán wydał swój pierwszy solowy album we własnej wytwórni Akoya Circles. Niełatwy do zaszufladkowania szwajcarsko-kolumbijski producent wyrusza w szeroko zakrojoną elektroniczną podróż przez „Libertas”, różnorodną dźwiękową eksplorację koncepcji wolności i niezależności, dwóch cech charakteryzujących jego pracę studyjną. Debiutancki album pochodzi z okresu twórczej metamorfozy, podczas której muzyka Durána ewoluowała od zręcznego house’u, techno i electro z jego wcześniejszych realizacji, wydawanych pod pseudonimem Look Like. Począwszy od EPki „Circunvalar” latem 2019 roku, gdy Durán zaczął wydawać wyłącznie pod własnym nazwiskiem, jego styl wykroczył poza tradycyjne gatunki muzyki elektronicznej, obejmując wpływy post-punka i IDM. Dotyczy to wszystkich jego ostatnich prac, w tym ostatniej EPki dla TraTraTrax, sublabelu kolumbijskiego kolektywu Insurgentes, na której Durán wyraźnie powrócił do ikonografii ojczyzny swojej rodziny.
https://www.facebook.com/lucaduranduran

DJ RAFF (Chile)
Jeden z najbardziej wszechstronnych chilijskich producentów tego stulecia! Karierę solową rozpoczął w 2006 roku, wydając kapitalny album poświęcony muzyce elektronicznej, kulturze latynoamerykańskiej i powiązaniom z muzyką miejską, taką jak hip-hop. Jego utwory można usłyszeć w grach wideo (m.in. „FIFA”) i serialach („Broad City”). Wydawał albumy w prestiżowych wytwórniach: Nacional Records, Earthly Measures czy Multi Culti. Jest rezydentem brytyjskiej stacji Balamii. Produkował i/lub współpracował z takimi artystami jak Tiro de Gracia, El Búho, Chancho en Piedra, Dengue Dengue Dengue czy Los Tetas. Występował na wielu festiwalach, m.in. Sónar, Mutek, Lollapalooza czy The Great Escape. Jego albumy „Raffolution” czy „Latino & Proud” to dwa kultowe krążki na latynoamerykańskiej scenie elektronicznej. Zamieszkały w Londynie od lat, jest jedną z głównych postaci europejskiej latynosko-miejskiej elektroniki.
https://www.facebook.com/djraffmusic

TIRAYA (Wenezuela)
Plemienny projekt elektroniczny Rafaela Rodrígueza, wenezuelskiego artysty mieszkającego w Madrycie. Po kilku latach bycia perkusistą i perkusjonalistą w różnych zespołach, przed rokiem powołał do życia solowy projekt, którego nazwa nawiązuje do jego ludu w rodzinnej Wenezueli. W 2023 roku wydał „Fresquísimo”, album, który oscyluje między latynoskim house’em, plemienną elektroniką, minimal techno i najbardziej tanecznym deep house’em. Utwory takie jak „Trópico de Capricornio”, „Tension” czy „Avon Barksdale” stały się nieodłączną częścią setów i koncertów najbardziej uznanych producentów w kraju oraz uczyniły go stałym rezydentem klubów w całej Hiszpanii. W Madrycie jest rezydentem imprez „Duty Free”, „Tambor Negro” i „Supra”. W marcu tego roku odbył trasę koncertową po Meksyku.

BADASSS CUMBIA WARRIOR
Latynoski kochanek z Grabówki, kumpel yerby, wirtuoz fletni pana, stały bywalec sambodromu w Rio, honorowy obywatel Medellin. Grywał w Warszawie, Krakowie, Białowieży i Wasilkowie, m.in. z Demonios Latinos, Gooralem i The Busy Twist. Nie bierze jeńców!