4-8.12.2024 / Białystok

ŻUBROFFKA goes TECHNO: Kalte Liebe live / Melania . / RAWMANCE / Klimaszewski aka 997

Rozpoczęcie: 9 grudnia 2022 23:00
Zakończenie: 10 grudnia 2022 03:00
Kategoria: 2022 Koncert
Lokalizacja: Klub Fama

ŻUBROFFKA goes TECHNO: Kalte Liebe live / Melania . / RAWMANCE / Klimaszewski aka 997

Kolejna odsłona kultowej imprezy ŻUBROFFKA goes TECHNO

ŻUBROFFKA goes TECHNO: Kalte Liebe live / Melania . / RAWMANCE / Klimaszewski aka 997

9.12.2022, 23:00
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł/30 zł – kasa Forum + https://bilety.bok.bialystok.pl/


Kalte Liebe live

Berliński duet producencki Kalte Liebe czerpie inspiracje z post-punka, grunge’u, dark wave, EBM i techno. Mając za sobą wieloletnie doświadczenie w różnych projektach muzycznych, od beat-making’u przez zespoły metalowe i inne, zaczęli grać w 2019 roku używając tylko automatu perkusyjnego, syntezatora basowego i niepotrzebnego mikrofonu.
Nagrywając w pokoju o powierzchni 12 metrów kw., Kalte Liebe powstało jako eksperyment łączący różne wpływy takich artystów jak m.in. DAF, Falco, Thomas P. Heckmann w ich wyraźnie analogowym, surowym i napędzanym basem stylu.
Podczas gdy ich produkcje składają się głównie z wyrafinowanej mieszanki EBM i oldschoolowej dark wave w połączeniu z technoidowymi cechami i urzekającymi, szorstko zniekształconymi wokalami w języku niemieckim i angielskim, duet w równym stopniu opowiada się za instrumentalnym i bardzo energetycznym techno – nowoczesnym, dudniącym i brudnym.
Z ostatnimi nagraniami w takich wytwórniach jak 01010100 Records, Vitus Curse i BFT, jeszcze mocniejszymi samodzielnymi nagraniami jak „Ego EP” i ich ostatnim dziełem „Dopamin”, ugruntowują swoją pozycję na scenie i powiększają grono odbiorców. O Kalte Liebe wkrótce będzie można usłyszeć na całym świecie.

Melania .

Melania pochodzi z Polski i wyrobiła już sobie markę w międzynarodowym świecie techno. Paliwem jej setów jest głód nowych dźwięków i doznań, jakie dają zaskakujące zestawienia i kontrasty, dzięki którym przekracza gatunkowe granice. Melania celuje w wysoce dynamiczne brzmienie pełne szybkich zwrotów akcji. W jej miksach nie brakuje porywających, podniosłych momentów czy basowych mutacji, w których breakbeaty i drum&bass są ze swadą wtłoczone między ciężkie, bigroomowe beaty. Na co dzień mieszka w Berlinie, ale jest także rezydentką poznańskiego Projekt LABu i częścią paryskiej załogi RAW.
Zadebiutowała w 2014 roku i od tego czasu zgłębia różne sposoby spełniania swoich muzycznych fascynacji. Coraz bardziej pewna siebie jako producentka, wydawała m.in. w Blocaus, Instruments of Discipline, Oraculo Records czy Subsist Records. Na bardziej basowych brzmieniach skupia się w niedawno założonym projekcie Bunkai. To cykl kuratorski w HÖR i podróżująca impreza, która przejęła już Projekt Lab i Cel w Katowicach, a w planach ma ekspansję w Polsce i za granicą. Melania grywa również rhythmic noise pod pseudonimem Harsh Mentor. Pod tym aliasem zaciera granice między DJ setem i występem na żywo, prezentując również hybrydowe sety. W przeszłości współtworzyła również cykl imprez Verzerrung.
Występowała w ważniejszych miastach Europy. Dogłębnie zwiedziła swoją lokalną berlińską scenę, ale podróżowała wszędzie: od Seulu przez Bejrut po Nowy Jork. Występowała w Khidi w Tbilisi, Loopy w Hangzhou i FOLD w Londynie. Jest również częstą gościnią w swoim rodzinnym kraju, zaglądając regularnie do Projektu Lab czy na Jasną 1.

RAWMANCE (Grzegorz Ciwoniuk)

DJ z Białegostoku, którego zamiłowanie do muzyki elektronicznej zaczęło się we wczesnej młodości od eksploracji ciężkich odmian elektroniki z pogranicza coldwave i darkwave. Mimo że na scenie działa od niedawna, występował już w białostockim FOMO oraz poznańskich klubach Projekt LAB i Przelot. Współzałożyciel kolektywu Projekt New Hope, skupionego na promocji kultury alternatywnej i aktywizacji lokalnych artystów. Jego sety to mieszanka szybkiego i mocnego hard techno z równie szybkim, ale wciąż romantycznym i nostalgicznym trance’m z lat 90s i 00s. W swojej lżejszej odmianie miksuje też taneczny float house i disco house.

KLIMASZEWSKI aka 997 (Wiktor Klimaszewski)
@klimaszewski.sound

Live actowiec, twórca wizualny i tancerz. Jako DJ grał w Portugalii i Klubie FOMO, a jego liveacty można było usłyszeć m.in. w kolumbijskim Bruit, brytyjskim podkaście Deepicnic, berlińskim Klubie Ostkreuz i PolishTechno.Logy.
Zagra hybrid set inspirowany drugą falą Detroit Techno, wymieszaną z hipnotycznymi melodiami z syntezatorów.


https://www.instagram.com/klimaszewski.sound/