7-11.12.2022 / Białystok

ŻUBROFFKA goes TECHNO: Nazira (KZ), Nastya Muravyova (UA), DTEKK (PL), MKO (PL)

Rozpoczęcie: 6 grudnia 2019 22:30
Zakończenie: 7 grudnia 2019 02:00
Kategoria: Koncert
Lokalizacja: Klub Fama

ŻUBROFFKA goes TECHNO: Nazira (KZ), Nastya Muravyova (UA), DTEKK (PL), MKO (PL)

ŻUBROFFKA goes TECHNO:
NAZIRA (KZ), NASTYA MURAVYOVA (UA), DTEKK (PL), MKO (PL)

6 grudnia 2019, godz. 22:30
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilet: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu) – w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

 

Nazira
Didżejka z Ałma-Aty, prezenterka w Radiu Cómeme, rezydentka berlińskiego Room 4 Resistance, promotorka podziemnej sceny klubowej w Kazachstanie. Nieodzowna część ruchu Nowy Wschód i jaskrawy przykład postradzieckich empirycznych eksperymentów elektronicznego undergroundu w Ałma Acie. Na muzycznym radarze pojawiła się w 2016 roku za sprawą setów Unsound: Dislocation w Biszkeku i Duszanbe, niedługo potem zadebiutowała w Krakowie. Jej twórcze podejście do didżejowania oraz pełne emocji i ekspansywnych narracji sety zyskały sobie uwagę całego świata, dzięki czemu wkrótce pojawiła się w Mixmag, Pitchfork i Resident Advisor.
Muzyczna przyszłość Naziry zapowiada się świetnie dzięki jej pełnemu wyczucia podejściu do didżejowania oraz poruszaniu się bez wysiłku i z uśmiechem pomiędzy takimi gatunkami jak left-field techno, electro, acid i industrial.

 

Nastya Muravyova
W bardzo krótkim czasie mieszkająca w Kijowie Nastya Muravyova zmieniła się z obsesyjnej miłośniczki muzyki i całonocnej tancerki – w międzynarodową artystkę. W dzień pracuje jako stewardessa, ale to w nocy – jako didżejka – naprawdę odlatuje! Po zdobyciu doświadczeń w legendarnym klubie nocnym Cxema i berlińskich klubach techno, na europejskiej scenie stała się żywiołem, z którym trzeba się liczyć. Czerpiąc inspirację z post-punku i coldwave, lubi łączyć klasycznie ciężkie techno 4/4 z odrobiną breakbeat, EBM i electro.

 

DTEKK / Jędrzej Dondziło (Up To Date Festival)
DJ, promotor i aktywista na rzecz kultury. Pomysłodawca, koordynator i dyrektor programowy Up To Date Festival. Współtwórca kolektywu i wytwórni płytowej Technosoul. Inicjator hasła Pozdro Techno oraz wydarzeń Salon Ambientu i Secret Location. Debiutował w klubie Metro. Na przestrzeni lat był wielokrotnie nagradzany zarówno za swoją działalność promotorską, jak i muzyczną (DJ numer 1 w Polsce w plebiscycie portalu muno.pl). To jeden z najbardziej konsekwentnych i doświadczonych polskich didżejów. Jego sety, grane wyłącznie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w techno, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w jego repertuarze mają takie gatunki jak electro czy italo disco. Występował w całej Polsce, grał na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych i wielokrotnie za granicą.

 

MKO
DJ, promotor, digger, miłośnik winylu, działający od kilku lat na warszawskiej scenie. Rezydent klubu Jasna 1 oraz współzałożyciel kolektywu dype. Swoją muzyczną wizję miał okazję prezentować we wszystkich najbardziej rozpoznawanych klubach w Polsce i kilku kultowych miejscach za granicą. W swoich setach stara się nie ograniczać do jednego gatunku oscylując gdzieś pomiędzy house i techno.
Deep / Dub / Detroit / Acid.