4-8.12.2024 / Białystok

ŻUBROFFKA goes TECHNO: Olivia Mendez (FR/DE) / Dasha Atom (UA) / Dtekk (PL) / Cranz (PL)

Rozpoczęcie: 9 grudnia 2023 23:00
Zakończenie: 9 grudnia 2023 23:55
Kategoria: 2023 Koncert
Lokalizacja: Klub Fama

ŻUBROFFKA goes TECHNO: Olivia Mendez (FR/DE) / Dasha Atom (UA) / Dtekk (PL) / Cranz (PL)

ŻUBROFFKA goes TECHNO: Olivia Mendez (FR/DE) / Dasha Atom (UA) / Dtekk (PL) / Cranz (PL)

9.12.2023, 23:00
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł (przedsprzedaż)/40 zł (w dniu koncertu) – w kasie kina Forum i na https://bilety.bok.bialystok.pl/

 

OLIVIA MENDEZ
Olivia jest maniakalną kolekcjonerką, zajmującą się groovem na terytoriach, do których może dotrzeć jej unikalne brzmienie. W dziecińtwie, będąc pod silnym wpływem dźwięków senegalskich bębnów, zarówno jako perkusistka, jak i tancerka, ostatecznie zakochała się w postmodernistycznej estetyce osadzonej w industrialnych krajobrazach Detroit. Od Brooklynu po Kijów, queeruje świadomość poprzez swoje ryczące, pulsujące, dźwięczne pejzaże dźwiękowe. Związana z brytyjskim undergroundem przez pięć szalonych lat, breakbeat, IDM, experimental, DnB, dub i techno były jednymi z definiujących gatunków, które eksplorowała jako artystka. Jako zapalony winylowy archeolog nieustannie przemierza sklepy z płytami, aby wydobywać zapomniane kawałki, które krzyżuje z awangardą, starając się utrzymać przy życiu magię zakodowaną w muzyce. Jej doświadczenie jako francuskiej i brytyjskiej dziennikarki muzycznej, artystki i promotorki wydarzeń nadaje jej setom DJ-skim eklektyczny charakter, żartobliwie prowadząc nas przez głębokie, stabilne, minimalistyczne podróże. Jest także założycielką kolektywu FLINTA KONVENT, którego celem jest tworzenie pozytywnych przestrzeni do ponownego zbadania i podniesienia dyskursu na temat współczesnego feminizmu, poprzez interwencje muzyczne i artystyczne, w których rozbija patriarchat jednym strzałem.
https://soundcloud.com/olivia-mendez
https://www.facebook.com/OliviaMendezOfficial

DASHA ATOM
Młoda DJ-ka pochodząca z Kijowa na Ukrainie, obecnie mieszkająca w Berlinie. Od 2018 roku bierze udział w rozwoju ukraińskiej sceny muzyki elektronicznej, organizując liczne imprezy, koncerty i festiwale. Podróż Dashy jako DJ-a rozpoczęła się w 2021 roku, kiedy stawiała pierwsze kroki w Kultura Zvuku Shkola w Kijowie, pod okiem tofu dj, znanego również jako rezydent społeczności Pep Gaffe. Kiedy rozpoczęła się inwazja na pełną skalę, Dasha postanowiła podążać za swoją pasją i promować ukraińską scenę muzyki elektronicznej w UE. Zadebiutowała na arenie międzynarodowej w ukraińskiej ciężarówce podczas Wrocławskiego Marszu Równości 2022, a następnie wystąpiła na CSD 2022 w Berlinie i powróciła w 2023 roku, angażując więcej młodych artystów LGBTQ+ z Ukrainy. Jednym z najbardziej znaczących berlińskich występów był jej set zamykający imprezę kuratorowaną przez Dixona w Else, gdzie dzieliła nocną scenę z DJAYA i DJ MELL G. Wystąpiła również na audiowizualnym wydarzeniu Motsion w Fitzroy, a także na imprezie Nowa we współpracy z Femme Bass Mafia w Re:mise. Jako rezydentka i współzałożycielka niedawno powstałego kolektywu BassResistance, Dasha stworzyła niezwykły skład dla inauguracyjnego projektu charytatywnego Power Life Stream. Następnie zorganizowała nocny program ich pierwszego showcase’u na Ukrainian Sound Garden IV w Else. Po powrocie do rodzinnego miasta, Dasha uświetniła legendarne miejsce Closer na queerowej imprezie STEZHKA. Została również zaproszona do nagrania seta dla BRUKXT – kolektywu promującego muzykę basową z Kijowa. Porywające sety Dashy były emitowane w różnych stacjach radiowych, w tym Gasoline w Kijowie, HÖR, Refuge Worldwide i THF w Berlinie oraz w radiu Béguin w Lyonie. Obecnie Dasha Atom eksploruje różne odcienie muzyki, koncentrując się głównie na basie, breakach, perkusji i seksownym wokalu, a także leftfield house.
https://soundcloud.com/user-626704018

DTEKK
Dtekk to pseudonim Jędrzeja Dondziło, DJ-a i promotora z Białegostoku, aktywisty kulturalnego i dyrektora programowego festiwalu Up to Date, a czasem też radiowca, który pojawiał się w Newonce czy Czwórce.
To jedna z najbardziej lubianych postaci polskiego środowiska muzycznego. Jest łącznikiem między różnymi scenami i pokoleniami słuchaczy – stoi za didżejką już od 23 lat! Od czasu swojego debiutu w klubie Metro, zdążył stać się ambasadorem muzyki techno i elektroniki w kraju. Był odpowiedzialny za współtworzenie klubu FOMO, kolektywu i labelu Technosoul. Prowadzi Salony Ambientu, organizuje imprezy Secret Location. Jego sety, grane głównie z płyt winylowych, z jednej strony prezentują szeroki przekrój tego, co najlepsze w muzyce techno i electro, z drugiej – bliski jest mu ambient i muzyka eksperymentalna. Specjalne miejsce w repertuarze Jędrzeja ma italo disco. W jego filozofii występów bardzo ważne jest umiejętne balansowanie pomiędzy autentycznym poszukiwaniem najgłębszych form artystycznego wyrazu a szerzeniem miłości do muzyki wśród ludzi.
Dzięki uporowi i ciągłemu podnoszeniu swoich zdolności, Jędrzej miał okazję występować praktycznie w całej Polsce. Grał również na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych, a także wielokrotnie za granicą.
https://soundcloud.com/dtekk

CRANZ
Artysta/promotor pochodzący z Gdańska, rezydent klubu Crackhouse w gdańskiej Stoczni, gdzie prowadzi swój cykl imprez „œ”, na które zaprasza mniej i bardziej popularnych artystów zza granicy opierając się na skillach djskich oraz muzyce 90s groove. Swój pierwszy debiut klubowy miał już w wieku 15 lat. Na początku swoje sety opierał na electro i house, lecz z czasem jego selekcja zaczynała się zaostrzać, aby finalnie skończyć na techno. Choć, jak sam mówi, lubi łamać każdą barierę i stara się łączyć wszystko, co tylko wpadnie mu w ucho. Dzielił scenę z takimi artystami światowego formatu jak: DVS1, Blawan, James Ruskin, Stef Mendesidis, Dj Rush, Shdw & Obscure Shape, Hector Oaks, Tafkamp, Chlar czy Alarico, z którym już kilkakrotnie grał w formule b2b. Grał na takich festiwalach jak: Amsterdam Dance Event, Instytut, Wisłoujście, Summer Contrast, Up To Date Festival, Undercity, Slipway, Trick or Beat, a w 2022 roku miał swój debiut w klubie Vent w Tokio.
https://www.facebook.com/the.cranz