7-11.12.2022 / Białystok

ŻUBROFFKA Special / Kino plenerowe: Tylko śmiech nas ocali

Rozpoczęcie: 11 czerwca 2021 22:00
Zakończenie: 11 czerwca 2021 23:30

ŻUBROFFKA Special / Kino plenerowe: Tylko śmiech nas ocali

Razem z przyjaciółmi z New Europe Film Sales proponujemy Wam jedną z najlepszych szczepionek na covidową depresję, czyli dobre kino i szczery śmiech!

Kino plenerowe: Tylko śmiech nas ocali

11 czerwca 2021, godz. 22:00 
Plac przy BOK, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Razem z przyjaciółmi z New Europe Film Sales proponujemy Wam jedną z najlepszych szczepionek na covidową depresję, czyli dobre kino i szczery śmiech! Wierzymy, że potrafią one dzielnie walczyć z wszechogarniającym przygnębieniem i mają realny wpływ na nasz stan fizyczny i psychiczny. Naszą szczepionkę skonstruowaliśmy z błyskotliwych i nagradzanych na całym świecie skandynawskich filmów, wzbogaconych o jeden fiński rodzynek.

W filmie „Yes We Love”, w trakcie Święta Konstytucji cztery pokolenia w czterech różnych częściach Norwegii przeżywają swoje wzloty i upadki. W „Fucking Bunnies” bezpieczna bańka pewnego przedstawiciela klasy średniej pęka, gdy jego sąsiadami zostaje seksualna sekta czcicieli Szatana, a w „To Plant a Flag” NASA, w ramach przygotowań do lądowania na Księżycu, wysyła zespół astronautów na Islandię. Do programu wybraliśmy także apokaliptyczny animowany musical „The Burden”, filmową zwariowaną grę edukacyjną o tematyce związanej z Unią Europejską „Play Schengen” oraz kultową rekonstrukcję nieudanego napadu na bank „Incident by a Bank”. Zapraszamy!


Kuratorzy: Natalia Dąbrowska, Krzysztof Sienkiewicz


Program:

Yes We Love, Hallvar Witzo, Norway, 15′
Fucking Bunnies, Teemu Niukkanen, Finland, 17′
To Plant a Flag, Bobbie Peers, Norway, 15′
The Burden, Niki Lindroth von Bahr, Sweden, 13′
Play Schengen, Gunhild Enger, Norway, 14′
Incident by a Bank, Ruben Ostlund, Sweden, 12′