7-11.12.2022 / Białystok

ŻUBROFFKA Special: Podlaskie Śniadanie Filmowe

Rozpoczęcie: 12 czerwca 2021 11:30
Zakończenie: 12 czerwca 2021 13:00
Lokalizacja: Zmiana Klimatu

ŻUBROFFKA Special: Podlaskie Śniadanie Filmowe

Podlaskie Śniadanie Filmowe to starannie przygotowany miks, spreparowany według starannych rodzinnych receptur! Składają się na nie tutejsze filmy, ludzie, wschodnia energia, punkty widzenia, a także podlaskie smakołyki!

Podlaskie Śniadanie Filmowe

12 czerwca 2021, godz. 11:30
Zmiana Klimatu, ul. Warszawska 6
bilet: 10 zł – w kasie kina Forum i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Autentyczność i bogactwo smaku to na pewno zasługa twórców związanych z akcją Filmowe Podlasie Atakuje!, takich jak Agnieszka Waszczeniuk, Jola Bańkowska, Ireneusz „Parkos” Prokopiuk, Kobas Laksa czy Szymon Ruczyński. Twórców, którzy w swoich filmach poruszają ważne tematy, interesujące nie tylko z perspektywy regionu, ale i świata. Ich filmy są dowodem na to, że tak jak podlaska kuchnia jest ceniona przez najlepszych kucharzy, tak i kino z Podlasia potrafi poruszyć widownię polskich i zagranicznych festiwali.
Program dodatkowo wzbogaciliśmy o zrealizowane na Podlasiu filmy Agnieszki Nowosielskiej i Mateja Bobrika. To filmy przepełnione wschodnią melancholią, magią i miłością do człowieka. Pokaz zakończymy filmem Szczepana Skibickiego, prawdziwego alchemika astrofotografii, dzięki któremu zanurzymy się w magicznej podlaskiej nocy… i warto przy tym pamiętać, że Noc Kupały, czyli prastare święto witalności i płodności odbywa się właśnie w czerwcu!

Kuratorzy: Krzysztof Sienkiewicz, Maciej Rant

Program:
Niecodziennik Epidemiologiczny 1; Agnieszka Waszczeniuk, 3’43”
Wyraj, Agnieszka Nowosielska, 21’
Story, Jola Bańkowska, 5’
Podlaska Noc 2.0, Szczepan Skibicki, 3’26”
Okno z widokiem na ścianę, Kobas Laksa, 29’
Odwiedziny, Matej Bobrik, 12’
Rozwiązanie, Szymon Ruczyński, 8’
Dziwadło, Ireneusz Prokopiuk, 9’