6-10.12.2023 / Białystok

ŻUBROFFKA: The Very Polish Cut Outs, Holiday 80, Sashka

Rozpoczęcie: 11 czerwca 2021 23:00
Zakończenie: 12 czerwca 2021 05:00
Kategoria: 2021 Koncert
Lokalizacja: FOMO klub

ŻUBROFFKA: The Very Polish Cut Outs, Holiday 80, Sashka

We współpracy z FOMO klub celebrujemy swoją pierwszą letnią edycję koktajlem wystrzałowych polskich przebojów, house i disco z lat 70. i 80.!

ŻUBROFFKA Polisz Najt: The Very Polish Cut Outs, Holiday 80, Sashka

11 czerwca 2021, godz. 23:00
FOMO klub, ul. Białówny 9/1
bilety: 20/30 zł – w kasie kina Forum i na https://bilety.bok.bialystok.pl/


The Very Polish Cut Outs

Od ponad 10 lat prowadzony z sukcesem przez Zambona label wydobywa i promuje muzyczne perły wygrzebane z przepastnych archiwów polskiej muzyki rozrywkowej. Robi to najczęściej poprzez nadawanie im nowego kontekstu, stosując studyjne manipulacje w postaci tzw. editów i remixów. W ten sposób dostosowuje je także do potrzeb współczesnych didżejskich setów i wymagań słuchaczy. Wytwórnia, która powstała, aby wydawać edity zapomnianych lub mniej znanych polskich utworów, ewoluowała w pełnowymiarowy label, który przyczynił się do wzrostu zainteresowania rodzimą muzyką w kraju i za granicą. Warto wspomnieć o takich krążkach jak choćby archiwalny album „Dotyk” Renaty Lewandowskiej, kompilacja „Echo wielkiej płyty” z wydanymi po raz pierwszy kompozycjami elektronicznymi z lat 80., czy entuzjastycznie przyjęte albumy artysty o pseudonimie Pejzaż. Przez ponad dekadę label wypromował również wielu nowych utalentowanych producentów i didżejów, takich jak Pejzaż, Holiday80, Karol Aleksander, DJ Duch, Bisti, Dyyune, Old Spice czy Ptaki. Sety dj-skie grane przez Zambona oraz związanych z labelem didżejów i producentów obfitują w nieoczywistą selekcję polskiej i wschodnioeuropejskiej muzyki. Muzyki, na którą składają się przykurzone oryginalne nagrania z dawnych lat, różne edity i remixy z przepastnego katalogu wytwórni (i nie tylko) oraz współczesna muzyka taneczna disco i house, produkowana przez rodzimych twórców. Ta od lat szlifowana muzyczna formuła sprawiła, że sety i showcase’y wytwórni stały się oryginalnymi i wyjątkowymi wydarzeniami na polskiej scenie klubowej.

https://soundcloud.com/polishcutouts

Holiday 80 (The Very Polish Cut Outs)
Warszawski duet, który o disco wie niemal wszystko. To miód dla uszu wielbicieli starych polskich piosenek, disco i wszystkiego, co pomiędzy. Na koncie ma dwie winylowe EP-ki wydane przez amerykańską oficynę The Whiskey Disco: „Hotel Victoria” i „Mokotuff” z editami polskich nagrań Kombi, Krystyny Prońko, Krzysztofa Krawczyka, Skaldów, Ewy Bem czy Haliny Frąckowiak. W maju tego roku ukazała się na winylu EP-ka dla wytwórni The Very Polish Cut Outs. Nakładem tej samej wytwórni ukazał się edit Skaldów wydany w 2019 roku, a jesienią wyjdzie kolejne winylowe wydawnictwo z remiksami nagrań Andrzeja Korzyńskiego. Utwory Holiday 80 usłyszeć można w setach takich artystów jak Nightmares On Wax, Pete Herbert, JKriv, Aeroplane, Sleazy McQueen, The Scumfrog, Sheridan, Ursula 1000.

https://soundcloud.com/holiday-80

Sashka aka Stellarfox
Pochodzący z Suwałk didżej, mentor, promotor i organizator, związany z lokalną sceną undergroundową od 1993 roku. Założyciel i członek agencji Audiosfera.Net, wieloletni stały rezydent klubu METRO. Organizator i bywalec niezliczonych imprez w Polsce i za granicą, w tym pierwszych i kolejnych rejsów techno statkiem Żeglugi Augustowskiej. Powiązany z różnymi projektami muzyczno-filmowymi w Białostockim Ośrodku Kultury i warszawskiej Zachęcie, współpracował też z białostocką filharmonią. Zwycięzca konkursu „Zgrzyty’97” w Hucie Białystok. Zorientowany na niekonwencjonalne brzmienia oraz kulturę klubową. W swoich setach największy nacisk kładzie na technikę gry i selekcję. Ciągle poszukuje i digguje w muzyce. Nie ogranicza się do pojedynczych nurtów czy gatunków. W jego setach usłyszeć można nie tylko dobrze zmiksowaną muzykę, ale przede wszystkim ciekawe i niebanalne wykonania czy aranżacje. Miłośnik płyt winylowych.