4-8.12.2024 / Białystok

Chcemy Wam przedstawić Jury dziennikarzy zagranicznych!

Chcemy Wam przedstawić Jury dziennikarzy zagranicznych!

Jury Dziennikarzy (Świat)

Jury dziennikarzy zagranicznych przyzna nagrodę za najlepszy film polski (spośród filmów biorących udział w konkursach Fabuła.pl, Dokument.pl lub Animacja.pl).

 

Lucas Pistilli 
Urodzony w Brazylii dziennikarz, prawnik i krytyk filmowy mieszkający w Londynie w Wielkiej Brytanii. Obecnie jest europejskim korespondentem portalu filmowego Cine Set, obsługującego najważniejsze festiwale filmowe, takie jak Cannes, Berlin i Karlowe Wary. Zaczynał jako reporter wiadomości w gazecie „A Crítica”, a następnie pisał artykuły na temat sztuki, finansów, polityki i technologii w różnych publikacjach. Jego poezja była również prezentowana na Kensington and Chelsea Art Week.

Nataliia Serebriakova
Krytyczka filmowa. Pisze dla Korydor.in.ua, Delfi.lv, Cineuropa.org, Cargo. W latach 2014-2016 była redaktorką kinoart.ru (strona internetowa magazynu „Iskusstvo kino”). Kuratorka Tygodnia Krytyki Filmowej w Kijowie w 2018 roku. Członkini Związku Ukraińskich Krytyków Filmowych od 2018 roku. Kierowniczka programowa festiwalu filmowego Scanorama od 2022 roku. Programerka Dni Ukraińskich w La Cinematheque Francaise (2022). Od 2023 roku członkini HFPA przyznającego Złote Globy.

Vladan Petkovic
Dziennikarz, krytyk filmowy, programer festiwali i tłumacz. Jest korespondentem na terytoria byłej Jugosławii w „Screen International”, pisze dla „Cineuropa”, jest redaktorem współtworzącym stronę internetową IDFA i doradcą programowym ds. filmów krótkometrażowych na IDFA. Jest programerem ZagrebDox i Rab Film Festival (Chorwacja), a niedawno rozpoczął GoCritic! – program szkoleniowy dla początkujących dziennikarzy i krytyków filmowych we współpracy z Cineuropa.