9-13.06.2021 / Białystok

Rekord zgłoszeń na ŻUBROFFKĘ. Ubiegłoroczny trailer festiwalu nagrodzony!

Rekord zgłoszeń na ŻUBROFFKĘ. Ubiegłoroczny trailer festiwalu nagrodzony!

Z przyjemnością informujemy, że na tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA została zgłoszona rekordowa ilość krótkich filmów – bo aż 3 500!

Miło nam także poinformować, że ubiegłoroczny trailer festiwalu autorstwa Michała Sochy (BrosFX) zwyciężył w kategorii Short Film w konkursie Polish Graphic Design Awards 2019!
Nagrodzony trailer:

Nabór filmów trwał od 23 marca do 1 lipca.
Tegoroczna, 15. edycja MFFK ŻUBROFFKA planowana jest w terminie 2–6 grudnia 2020 roku.

Festiwalowi selekcjonerzy spośród zgłoszonych filmów wyłonią finalistów do konkursów polskich (Fabuła.pl, Animacja.pl i Dokument.pl), międzynarodowych (Okno na Wschód, Cały ten Świat) oraz konkursów mających formułę otwartą dla twórców z Polski i zagranicy (Kids, Music video i Na skraju).

Filmy powalczą o Grand Prix festiwalu, główne nagrody i wyróżnienia w każdej kategorii, o nagrody specjalne za najlepszą animację, dokument, fabułę, zdjęcia i muzykę oraz o nagrodę publiczności – Dzikiego Żubra! Swoje nagrody przyznają też polscy i zagraniczni dziennikarze.

W programie festiwalu, oprócz pokazów filmów z całego świata, już tradycyjnie znajdą się także wystawy, koncerty, śniadania filmowe, warsztaty i spotkania.