7-11.12.2022 / Białystok

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” informuje o nowym terminie 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA!

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” informuje o nowym terminie 15. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA!

Po raz pierwszy w historii zapraszamy na festiwal nie zimą, ale latem – ŻUBROFFKA planowana jest w dniach 9-13 czerwca 2021 roku.
Impreza po raz pierwszy odbędzie się też w formie hybrydowej, co oznacza zarówno pokazy stacjonarne w kinie, jak i pokazy online.

Przypomnijmy, że 15. edycja festiwalu pierwotnie miała odbyć się w grudniu ubiegłego roku, ale została odwołana z powodu pandemii.
Więcej informacji o tym, dlaczego nie zdecydowaliśmy się na organizację wydarzenia w wersji online: https://tiny.pl/r51c4

Tematem przewodnim 15. edycji festiwalu jest WIRUS – czynnik, który wszystko wywrócił do góry nogami i zasadniczo wpłynął na całe życie społeczne.
Na naszych oczach zawalił się świat, jaki do tej pory znaliśmy, a my sami zostaliśmy zmuszeni do zmiany stylu życia.
I nawet jeżeli doceniliśmy zalety powolniejszej i uważniejszej egzystencji, to po wielu miesiącach ograniczeń zatęskniliśmy za tradycyjnymi,
serdecznymi kontaktami międzyludzkimi… Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja naszego festiwalu nam to umożliwi i spełni się nasze przesłanie:
bądźmy razem, bo tylko razem jesteśmy silniejsi!

Do stworzenia graficznego projektu, który najlepiej oddałby nasze dylematy i nurtujące nas pytania, zaprosiliśmy czesko-słowackiego animatora Davida Štumpfa.
Już tradycyjnie, identyfikację wizualną, tym razem w oparciu o wykreowane przez Davida projekty, stworzyła graficzka Izabela Sroka.

Polecamy trailer 15. edycji festiwalu:
https://www.youtube.com/watch?v=xaGbJcluHtY

Przypominamy filmy zakwalifikowane do selekcji konkursowych: http://www.zubroffka.pl/selekcja-2020/

Zapraszamy już dziś na nasz festiwal!
Do zobaczenia w czerwcu 2021!