5-9.12.2018 / Białystok

Blog

Gashapon Kou Lou Kou Lou – recenzja

Gashapon Kou Lou Kou Lou – recenzja

Przedstawiony w tajwańskiej animacji Chena Wei-Yuana „Gashapon Kou Lou Kou Lou” świat to miejsce, w którym wszystko jest powtarzalne i wszystko jest takie samo. Bohaterowie nie zdają sobie sprawy z mechanizmu wykonywanych czynności, ze nieswoich nawyków, powtarzanych po kimś bezmyślnie, … dalej »


Namo – recenzja

Namo – recenzja

Salaha Salehi zabiera nas w podróż po swoim kraju. Irański krajobraz ogranicza się do ubogiej roślinności. I to właśnie naturę podziwiamy na drugim planie, przy tworzącej atmosferę muzyce Keyhana Kalhora. „Nieznany” przedstawia historię dwóch policjantów, którzy mają za zadanie pochować … dalej »


Chapmion – recenzja (Daniel Gryżenia)

Chapmion – recenzja (Daniel Gryżenia)

Szwed Mans Berthas opowiada historię bez użycia dialogów, nie poznamy też imion bohaterów czy nazwy przysypanej śniegiem miejscowości. Zimowa sceneria to nie tylko widok za oknem, to również  klimat panujący w chatce: lodowaty chłód zdmuchnął ognisko domowe. Życiem dwójki bohaterów, … dalej »


Krwiożercze choinki, czyli głębokie przesłanie filmów klasy B

ŻUBROFFCE towarzyszą warsztaty dziennikarskie Magdy Sendeckiej „Pisząc i myśląc o filmie”. Uczestnicy warsztatów doskonalą m.in. pisanie recenzji, skracanie tekstów, przygotowywanie i opracowywanie wywiadów. Oto pierwsze efekty warsztatów!  Jeśli organizator wita Cię słowami – „Dywany są świeżo prane, spokojnie można się … dalej »


filmy wyselekcjonowane

Z kilkuset nadesłanych filmów wyselekcjonowaliśmy kilkadziesiąt , które pokażemy  w 5 konkursach już 4-8 grudnia 2013 w Białymstoku! oto one:   ŻUBROFFKA 2013 – konkurs OKNO NA WSCHÓD NAZYWAM SIĘ BOFFER BINGS / MY NAME IS BOFFER BINGS, reż. Laszló … dalej »