4-8.12.2024 / Białystok

Konkurs Fabuła.pl

Rozpoczęcie: 9 grudnia 2022 17:30
Zakończenie: 9 grudnia 2022 19:00
Lokalizacja: Kino Forum

Konkurs Fabuła.pl

Kino Forum, ul. Legionowa 5, wstęp wolny, 9.12.2022, 17:30


DIABEŁ
THE DEVIL
reżyser: Jan Bujnowski
zdjęcia: Kasper Lorek
muzyka: Jan Bujnowski, Bogdan Klat
Polska 2022, 19’

W prowadzonych w latach 90. przez OBOP badaniach dotyczących religijności Polaków, odsetek osób wierzących zawsze oscylował w okolicach 95%. W tym samym czasie rekordowe wartości osiągały również wskaźniki bezrobocia. Kryzys wzmacniał w społeczeństwie potrzebę duchowości, co pozwalało wydarzać się rzeczom niekoniecznie możliwym w innych czasach…

 

ULEGŁOŚĆ
SUBMISSION
reżyser: Michał Ciechomski
zdjęcia: Paweł Grabarek
muzyka: Bogumił Misala
Polska 2020, 26’50”

Piotr, poczciwy, ale pechowy wędkarz mieszka na wyspie w byłej kolonii polskiej. Wyławia on największą i najobrzydliwszą rybę na wielkim i milenijnym konkursie wędkarskim. Jego życie od tej chwili zaczyna zmieniać się na lepsze, a bohater zaczyna widzieć w niej zbawienny amulet. Niestety jednocześnie ryba sprowadza na świat apokaliptyczną zagładę. Piotr będzie musiał wybrać pomiędzy dobrem własnym, a całej jego wyspiarskiej społeczności.

 

SYNTHOL
reżyser: Piotr Trojan
zdjęcia: Beata Rakoczy
muzyka: Agata Kurzyk, Marcin Janus
Polska 2021, 24’13”

Eryk prowadzi videobloga z przygotowań do udziału w debiutach kulturystycznych. Pomaga mu w tym nadopiekuńcza matka Teresa, kobieta jego życia. Przed zawodami chłopak poznaje Monę. Na ich randce świat online zderza się z rzeczywistością. Nie jest to tak bolesne zderzenie, jak udział Eryka w debiutach.

 

ZANIM ZASNĘ
BY THE TIME I FALL ASLEEP
reżyser: Damian Kosowski
zdjęcia: Ignacy Ciszewski
muzyka: Michał Lejczak
Polska 2020, 18’08”

„Bez cierpienia nie ma współczucia”. O tym co zdarzyło się pewnej listopadowej nocy, w jednym z mieszkań, na najwyższym piętrze blokowiska.

 

MARTWE MAŁŻEŃSTWO
A DEAD MARRIAGE
reżyser: Michał Toczek
zdjęcia: Tomasz Pawlik
muzyka: Pimon Lekler
Polska 2022, 18’35”

Słodko-gorzka opowieść o spotkaniu dwójki ludzi w nietypowych okolicznościach. Filip jest mężczyzną w średnim wieku. Pracuje jako zawodowy statysta filmowy, a jego specjalnością są role martwych ciał. Na planie filmu historycznego poznaje Łucję, która wciela się w rolę martwej kobiety. Kiedy Filip i Łucja leżą na sobie podczas ujęcia i odgrywają swoje role, nawiązuje się między nimi relacja.