4-8.12.2024 / Białystok

Konkurs MUSIC VIDEO + afterparty: Zuchy

Rozpoczęcie: 7 grudnia 2023 22:30
Zakończenie: 7 grudnia 2023 23:55

Konkurs MUSIC VIDEO + afterparty: Zuchy

MUSIC VIDEO + afterparty: Zuchy

7 grudnia 2023, 22:30
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 20 zł – kasa Forum + bilety.bok.bialystok.pl

Po wystrzałowym konkursowym pokazie wideoklipów zapraszamy na afterparty z Zuchami!

Konkurs (18+)

NOTHER, feat. MOON LEAP: US
reżyser: Marco Santi
zdjęcia: Stefano Usberghi
Włochy, 2022, 5’11’’

Szef kuchni uczy swojego młodego kolegę tańca, aby przygotować go na wyjątkową randkę.

DISTURBED: BAD MAN
reżyser: Tristan Holmes
zdjęcia: Na
Stany Zjednoczone, 2023, 3’30’’

Utwór, zainspirowany trudną sytuacją narodu ukraińskiego, to przejmujący i mocny komentarz na temat dzisiejszego świata i wzrostu autokracji nie tylko w Europie Wschodniej, ale także w innych częściach świata.

K+M+B: ++
reżyser: Bingi Bongi
zdjęcia: Mārcis Ābele
Łotwa, 2022, 4’25’’

Teledysk zainspirowany wizualizacjami z wcześniejszego występu „Magic of Good Words”. Zespół wykorzystał kapiroty i inne maski używane w religijnych i okultystycznych rytuałach i ceremoniach oraz w występach popkulturowych. Reżyser stworzył narrację, która podkreśla inicjację jako rytuał (i odwrotnie). Bingi bongi wykorzystuje charakterystyczne dla siebie elementy suspensu, absurdu i czarnego humoru, a tworząc wideo “++”, rozpoczyna serię +K+M+B, tworząc obraz kapłanów i służących.

 

LOA FRIDA: LOA
reżyserka: Melinda Kádár
zdjęcia: Melinda Kádár
Francja, Polska, 2022, 3’54’’

Gdzieś w sekretnym zakątku świata, dziewczynka-roślina zamieszkana przez radosne myśli wydobywa z ciemnej jaskini swojego serca kapryśne małe różowe koniki ożywione dziecięcą radością. Kiedy jej latające oczy spotykają wybuchający wulkan, ich łzy ozdabiają jej ciało radością chwili.

TOURIST: YOUR LOVE
reżyser: Duncan Loudon
zdjęcia: Krzysztof Trojnar
Wielka Brytania, 2022, 5’4’’

Loudon zabiera nas na plan filmowy i do świata kaskadera Andy’ego Bennetta, który pracuje i jednocześnie opiekuje się swoją małą córeczką. Widzimy także jeden z najbardziej przerażających wyczynów kaskaderskich, gdy Bennett zostaje oblany benzyną, podpalony i staje się chodzącym płonącym człowiekiem. Wciela się również w rolę głównego aktora, dla którego wykonuje akrobacje.
Loudon hipnotyzuje łącząc dokumentalne i impresjonistyczne przekomarzanie się poza ramami rzeczywistości.

LA JUNGLE: DU SANG DU SINGE
reżyser: Alex Orma
zdjęcia: Sander Vandenbroucke
Belgia, 2022, 4’55’’

„Tańcząca plaga” opanowuje mieszkańców Brukseli. Wszystko zaczyna się od kaszlu, który przeradza się w niekontrolowane spazmy przypominające taniec zombie. Alex nawiązuje do Czarnej Śmierci, tajemniczego wydarzenia z XVI wieku. Wirus powodował, że ludzie tańczyli bez przerwy, aż w końcu umierali z powodu udaru lub wyczerpania. Podobnie jak w utworze La Jungle, rytm bardzo szybko osiada w umyśle słuchacza i wprowadza go w ten szalony stan.

SON LUX: UNDERTOW
reżyser: Alex Cook
zdjęcia: Drew Bienemann
Stany Zjednoczone, 2022, 7’4’’

Dziecko napotyka dziwną istotę podczas śmierci swojego ojca. Teraz, jako dorosły, jest przez nią nawiedzany w postaci swojego sobowtóra.

HAK BAKER: DOOLALLY
reżyser: Hugh Mulhern
zdjęcia: Eoin McLoughlin
Wielka Brytania, 2023, 4’16’’

Imprezowy hymn, ale w kontekście albumu Haka i jego szerszej tematyki, chodzi również o ucieczkę, odłączenie się i połączenie poprzez odłączenie. Film łączy w sobie animację 3D, animację generatywną AI, rekwizyty i lalki na imprezie w magazynie. Całość sprawia wrażenie, jakbyś spadał przez różne warstwy rzeczywistości, pochłonięty przez trwającą 36 godzin nocną imprezę.

THOM DRAFT: TENSE
reżyser: Albert Albert
zdjęcia: Carlos Ritter
Francja, 2023, 4’14’’

Teledysk został nakręcony w całości na smartfonach i stanowi przestrogę przed życiem spędzanym przed obiektywem telefonu.

DJ PIPER: RIP TXL
reżyser: Raman Djafari
zdjęcia: Raman Djafari
Niemcy, 2022, 3’30’’

Pięcioro przyjaciół, dorastających w berlińskim Spandau, doświadcza surrealizmu dorastania z całą jego magią, emocjami i przygodą.

ARSSALENDO: QUATTRO PARETI
reżyserka: Giada Bossi
zdjęcia: Francesca Pavoni
Włochy, 2022, 6’35’’

Kiedy rodzina dziecka ukrywa przed nim śmierć psa, starszy brat zabiera je w brutalną podróż w kierunku procesu żałoby.

SQUID: SWING (IN A DREAM)
reżyser: Yoonha Park
zdjęcia: Alex Gallitano
Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, 2022, 5’

Kilkadziesiąt postaci, reprezentujących różnych mieszkańców przestrzeni w różnym czasie, wchodzi ze sobą w interakcje, obserwowane w nieprzerwanym ujęciu przez wędrującą kamerę.

PHARRELL WILLIAMS: CASH IN CASH OUT
reżyser: François Rousselet
Francja, 2022, 3’38’’

Teledysk powstał na początku pandemii w 2020 roku, gdy produkcja na żywo została zatrzymana. Aby stworzyć coś spektakularnego, reżyser wymyślił podejście, które wykorzystywało tylko grafikę komputerową. Jednocześnie chciał, aby widzowie zastanawiali się, czy zostało to nakręcone naprawdę. Postacie 3D oparte na Pharrellu Williamsie, Tylerze, the Creator i 21 Savage’u wykonują Cash In Cash Out na animowanym komputerowo zootropie, który obraca się bez końca. Postacie przechadzają się po świecie pełnym pieniędzy i szybkich aut.

GENER8ION, 070 Shake: NEO SURF
reżyser: Romain Gavras
zdjęcia: Nicolas Loir
Francja, 2021, 4’329’’

GENER8ION to multidyscyplinarny wspólny projekt producenta i kompozytora Surkina oraz reżysera Romaina Gavrasa. Akcja rozgrywa się w niedalekiej przyszłości (2034), w pozbawionym złudzeń, zniszczonym świecie, z zagadkową poezją uosabianą przez leniwą młodzież i ukrytą przemoc.

THE HIVES: BOGUS OPERANDI
reżyser: Aube Perrie
zdjęcia: Joel Hördegård
Szwecja, 2023, 3’49’’

The Hives to niesamowity koszmar. Szalone doświadczenie z domku w lesie z rozlewem krwi równym potężnemu „Evil Dead” Raimiego!

BABASONICOS: BYE BYE
reżyser: David Maruchniak
zdjęcia: N/A
Argentyna, 2022, 4’40’’

Podejrzany mężczyzna otoczony mrocznymi przyjemnościami, myśli, że wszystko ujdzie mu na sucho, dopóki nie zobaczy, jak cały jego świat się wali.

🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶🎶

Afterparty: ZUCHY

Zuchy – kolektyw producencko-didżejski powstały z inicjatywy Zambona, założyciela i właściciela labelu The Very Polish Cut-Outs i oficyny Transatlantyk. Drugim ogniwem jest DYYU∩E, wrocławski producent i dj, który poza solową działalnością współtworzył kiedyś Hush Hush Pony oraz Astro Buhloone.
Zuchy wśród swoich inspiracji śmiało wyliczają takich tuzów jak Andrew Weatherall, Optimo i Dirty Soundsystem, a ich sety didżejskie to totalny eklektyczny freestyle po zakamarkach tanecznej elektroniki.
Pierwszą odznakę sprawności Zuchy zdobyły remiksując utwór „Za mało czasu” z repertuaru duetu Fisz Emade Tworzywo, którego winylowa wersja wyprzedała się w jeden dzień.

Zuchy fot. Nowotniak

https://soundcloud.com/zuchywave
https://www.instagram.com/zuchy.wave/
https://www.facebook.com/zuchy.wave