7-11.12.2022 / Białystok

Islandzki Múm otworzy festiwal!

Islandzki Múm otworzy festiwal!

Założyciele MÚM, Örvar Smárason i Gunnar Tynes, zaprezentują się na specjalnym, jedynym w Polsce pokazie otwierającym Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Już 2 grudnia (godz. 20:30), w kinie Forum wykonają muzykę improwizowaną do niemego arcydzieła „Menchen am Sonntag” / „Ludzie w niedzielę” (1930).

 link do zwiastuna wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=z9sBRVOsQC4

Islandzki zespół MÚM  znany jest z odkrywczego i energetycznego podejścia do muzyki, którego rezultatem jest różnorodność i nowatorskość kompozycji. Świadczą o tym chociażby tak, wydawałoby się, sprzeczne ze sobą projekty, jak wspólny singiel z Kylie Minogue czy utwór skomponowany dla orkiestry radiowej MDR Sinfonieorchester w Lipsku. Ostatni album MÚM był nominowany w ubiegłym roku do Nordic Music Prize.

„Menchen am Sonntag” / „Ludzie w niedzielę” – nieco zapomniany klejnot kinematografii z 1930 roku. Reżyserski debiut Curta i Roberta Siodmaków, do którego scenariusz napisał sam Billy Wilder! Jest to nie tylko jeden z ostatnich niemieckich filmów ery kina niemego, ale także interesująca okazja, by zobaczyć na ekranie młodych i beztroskich mieszkańców Berlina, spędzających weekend w mieście, które już niedługo miał przykryć mroczny cień historii.

 

bilety w cenie 25 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu imprezy) do nabycia w kasie kina Forum lub www.bilety.bok.bialystok.pl   

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *