4-8.12.2024 / Białystok

Muzyka na ŻUBROFFCE

Muzyka na ŻUBROFFCE

Już 4 grudnia rusza Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, w ramach którego po raz kolejny, poza licznymi projekcjami filmowymi, ważną rolę odegra sekcja muzyczna.

SON OF KICK, MAD PROFESSOR, CONGO NATTY i TENOR FLY. a na zakończenie SOFA SURFERS – to wszystko w Białymstoku, właśnie w ramach ŻUBROFFKI!

W piątek klub festiwalowy FAMA opanuje niezła muzyczna ekipa. Białostocki didżej AURICOM zacznie rozgrzewkę przed pojawieniem się naprawdę gorących postaci współczesnej sceny klubowej. Do Białegostoku zawita „estoński meteoryt tunguski” TOMMY CASH! Ten raper i freak może pochwalić się nie tylko estońskimi korzeniami, ale także rosyjskimi, ukraińskimi i kazachskimi, co tworzy ciekawą mieszankę, porównywalną z ekstremalnym wymieszaniem „paczki mentosów w butelce coca-coli”! Rytualny bounce’owy groove i „balansujący” wokal Tommy’ego gwarantują zawsze znakomitą, klimatyczną imprezę, a jeśli dodamy do tego ostre teksty i powalający sceniczny image, możecie być pewni, że piątkowego wieczora nikt nie będzie brać jeńców! Gwarantuje to także wspólny występ SON OF KICK i MARGERA! SON OF KICK to londyński artysta, którego styl określany jest jako „psychostep”. Jego massive bass bomb sound oraz umiejętności producenckie docenili m.in. Stanton Warriors, Beats Records i Botchit & Scarper. Artysta ma na swoim koncie współpracę z Foreign Beggars, francuskim didżejem i producentem Simbadem, MC Grems, MikaMiki. W Białymstoku wystąpi z Margerem –gwiazdą grime’u ze wschodniego Londynu.

W sobotę Białystok odwiedzi prawdziwa legenda: MAD PROFESSOR – wizjoner, producent i odkrywca muzyczny, który wprowadził dub w cyfrową erę! Artysta znany jest ze współpracy z takimi twórcami muzyki reggae, jak: Lee „Scratch” Perry, Sly and Robbie, Pato Banton, Jah Shaka czy Horace Andy, a także z artystami innych nurtów: Sade, Massive Attack, The Orb. Tego wieczoru na scenie pojawią się także największe obecne tuzy sceny reggae jungle: CONGO NATTY z TENOREM FLY, którzy przedstawią słuchaczom jungle jako wizje roots reggae XXI wieku!

Na zakończenie, w niedzielę, podczas uroczystego zamknięcia festiwalu, legendarna grupa SOFA SURFERS zaprezentuje swój muzyczno-filmowy projekt: Trains of Thoughts. Ten unikalny artystyczny koncept łączy możliwości współczesnych technologii z doświadczeniem widza kina niemego i traperów, poruszających się w muzycznych przestrzeniach dubu, trip hopu, elektroniki, ambientu i break beatu, podszytych mocnym i głębokim basem. Pokaz to nie tylko doświadczenie filmowe, ale także spotkanie z muzycznym geniuszem, zespołem SOFA SURFERS, znanym z łączenia takich gatunków jak dub, eksperymentalny rock, elektronika czy trip-hop, często nazywanym austriackim Massive Attack. Zespół, wraz z duetem Kruder & Dorfmeister, to pionierzy i najbardziej wpływowi artyści wiedeńskiej sceny dub, znani z licznych solowych projektów (Markus Kienzl, I-Wolf).

Muzyka:https://soundcloud.com/bigdadasound/sets/congo-natty-jungle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *