9-13.06.2021 / Białystok

Najlepsze filmy z festiwalu ŻUBROFFKA 2018 – cz. I

Najlepsze filmy z festiwalu ŻUBROFFKA 2018 – cz. I

Jeśli przegapiliście filmy, które zostały nagrodzone podczas festiwalu ŻUBROFFKA 2018 lub też z przyjemnością obejrzelibyście je ponownie, polecamy pierwszy z trzech specjalnych pokazów w kinie Forum!

W grudniu 2018 roku odbyła się 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA – pięć dni wypełnionych filmami, koncertami, warsztatami, dyskusjami i spotkaniami! O nagrody walczyło ponad sto filmów, wybranych spośród prawie dwóch tysięcy zgłoszeń!

Podczas trzech seansów zaprezentujemy kilkanaście wyróżnionych przez Jury filmów.

Zapraszamy na :

Pokaz filmów nagrodzonych podczas festiwalu ŻUBROFFKA 2018 cz. I

(Ukraina, Polska, Szwecja, Węgry, Holandia, Stany Zjednoczone, Brazylia) 80’
12 lutego 2019, godz. 18:45
Kino Forum, ul. Legionowa 5

wstęp: 6 zł
Filmy z napisami po polsku i angielsku!

Lista filmów:

Kiem Holijanda, reż. Sarah Veltmeyer, Holandia 2017, 14’
Nagroda w konkursie KIDS – kategoria Młodzież 16+

 

Sztangista/Weightlifter, reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk, Ukraina, Polska 2018; 30’
GRAND PRIX Festiwalu ŻUBROFFKA 2018 – uzasadnienie Jury: Za odważne i wyjątkowe przedstawienie bezwzględnej wewnętrznej walki.
I Nagroda w Konkursie Międzynarodowym OKNO NA WSCHÓD – uzasadnienie Jury: Odważna fizyczność zdjęć zrobiła na nas wrażenie swoim subtelnym, organicznym a jednocześnie stylizowanym obrazowaniem.
Nagroda za Najlepsze Zdjęcia – uzasadnienie Jury: Odważna fizyczność zdjęć zrobiła na nas wrażenie swoim subtelnym, organicznym a jednocześnie stylizowanym obrazowaniem.
Nagroda NEW EUROPE TALENT AWARD (wyjazd na festiwal filmowy w Berlinie) ufundowana przez New Europe Film Sales dla najbardziej obiecującego twórcy z Europy Środkowej i Wschodniej

 

Take Me Please, reż. Olivér Hegyi, Węgry 2018; 14’
Nagroda za Najlepszą Animację – uzasadnienie Jury: Za to, że film zaskoczył nas swoją wyrafinowaną wrażliwością w podejściu do egzystencjalnej podróży chłopca ze złamanym sercem i za wykreowanie wysoce steksturalizowanego wszechświata nie tak wcale odległego od nas.

 

Hiatus, reż. Vivian Ostrovsky, Stany Zjednoczone, Brazylia 2018, 7’
Wyróżnienie w konkursie NA SKRAJU – uzasadnienie Jury: Poetycki film dokumentalny o brazylijskiej pisarce Clarice Lispector, mimo swojego krótkiego formatu, potrafi uchwycić i przekazać głębokie, metafizyczne rozumienie tematu oraz jest w stanie urealnić autorski, ambiwalentny i introwertyczny sposób, z którym wszyscy możemy się identyfikować.

 

The Burden, reż. Niki Lindroth von Bahr, Szwecja 2017; 13’
I Nagroda w Konkursie Międzynarodowym CAŁY TEN ŚWIAT – uzasadnienie Jury: Za ujmujący słodko-gorzki humor i wyśmienite rzemiosło.