4-8.12.2024 / Białystok

Warsztaty dziennikarskie:

Warsztaty dziennikarskie:

Od dzisiaj możecie zapisać się na warsztaty dziennikarskie pod okiem Magdy Sendeckiej!

Uczestnicy warsztatów pod kierunkiem znanej dziennikarki Magdy Sendeckiej, będą doskonalić praktyczne umiejętności dziennikarskie: pisanie recenzji i sprawozdań, przygotowanie i opracowanie wywiadów oraz dyskusji w formie pisemnej i materiału wideo. Przećwiczą skracanie tekstu bez szkody dla jego zawartości merytorycznej, redagowanie wywiadu tak, by nie tracąc myśli i stylu rozmówcy, zamienić tekst mówiony na pisany. Zajmą się udoskonalaniem konstrukcji tekstów i nadawaniem im tytułów, popracują też nad warsztatem dziennikarza telewizyjnego. Przygotowane materiały będą na bieżąco publikowane na stronie festiwalu.

Magda Sendecka, absolwentka filmoznawstwa na UJ w Krakowie, dziennikarka i publicystka filmowa, psychoterapeutka. Prowadzi dział „Varia” w miesięczniku „Kino”, na koncie ma także publikacje w „FilmPRO”, „Film&TV Kamera”, „Magazynie Filmowym SFP”, „Arte” i „Filmie”. Współpracuje z TVP Kultura, Polskim Radiem, Szkołą Wajdy i organizacjami pozarządowymi zajmującymi się edukacją filmową. Jurorka festiwali i konkursów filmowych, członkini komisji selekcyjnej Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill (obecnie Script Pro). Redaktorka i współautorka wydawnictw promujących polskie kino oraz publikacji książkowych (m.in. „Wajda. Filmy”, „100 lat polskiego filmu”). Kuratorka programu filmowego lubelskiego Teatru Starego.

PISZĄC I MYŚLĄC O FILMIE
data: 3 – 8 grudnia 2013
miejsce: Białystok
prowadzenie: Magda Sendecka

Koszt udziału w warsztatach: 40 PLN

Zgłoszenia zawierające: Imię, nazwisko, kilka zdań pt: „Dlaczego chciałbyś wziąć udział w warsztatach” i 1-2 pliki .doc z próbkami swoich tekstów na adres mailowy kino@bok.bialystok.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *